SPRZĄTANIE GORZOWSKICH MURAW

MURAWY

W najbliższą sobotę (21 lipca) odbędzie się wielka akcja oczyszczania Gorzowskich Muraw – jedynego gorzowskiego rezerwatu przyrody położonego między osiedlami Europejskim, Słonecznym a Wieprzycami. Do udziału w inicjatywie zapraszają Zielony Zespół powołany przez Prezydenta Gorzowa, Stowarzyszenie Zielone Miasto Gorzów, PTTK Ziemi Gorzowskiej, ENERIS Surowce oraz Stal Gorzów. Akcja rozpocznie się o godzinie 9:00 i potrwa do 13:00.

Na uczestników czekają atrakcje zapewnione przez organizatorów, w tym bilety na mecz Stali Gorzów z Unią Leszno, ufundowane przez Stal.

  • Gorzowskie Murawy są jednym z najcenniejszych tego typu obiektów w Polsce Zachodniej. Na jego terenie, zajmującym powierzchnię 70 hektarów, występuje prawie 250 gatunków roślin. Znajduje się tu prawdopodobnie największe w Polsce skupisko pajęcznicy liliowatej (Anthericum liliago L.), rośliny chronionej, znajdującej się w Czerwonej Księdze. Roślin rzadkich, a do tego pięknie kwitnących jest jednak więcej. Ze względu na potrzebę zachowania bioróżnorodności biologicznej oraz ochrony roślinności, na terenie Gorzowskich Muraw w 2006 roku utworzono rezerwat przyrody.  Na tym terenie 23 czerwca br. Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska (GDOŚ) wyznaczyła szlak udostępniony dla ruchu pieszego i rowerowego – informuje Marta Czerwińska, specjalista ds. komunikacji w ENERIS Ochrona Środowiska.

270 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.