NOWY SEZON ARTYSTYCZNY W FILHARMONII GORZOWSKIEJ

FG

Fot. Grzegorz Milewski

VI Festiwal Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara, koncerty sakralne, Muzyczne raczkowanie, Filharmonia juniora, castingi do musicali, koncerty kameralne – to niektóre z propozycji, które będą realizowane w Centrum Edukacji Artystycznej FG w nowym sezonie.

O rozpoczynającym się nowym sezonie artystycznym mówili 5. września podczas konferencji prasowej w Filharmonii Gorzowskiej dyr. Mariusz Wróbel, dyrygent  Jacek Kraszewski oraz rzecznik Urszula Śliwińska.

Dyr. filharmonii zapewnia, że obecny sezon artystyczny, który rozpocznie się 28 września poświęcony będzie wielkim mistrzom i arcydziełom. Podczas inauguracji zabrzmią dzieła Aleksandra Borodina, Piotra Czajkowskiego oraz Siergieja Rachmaninowa.

-Mimo, że jesteśmy instytucją świecką, wprowadzimy nową tradycję – muzyki sakralnej. Jako pierwszy utwór w okresie wielkanocnym zaprezentowane zostanie Requiem Verdiego, które orkiestra wykona w samej filharmonii a nie poza jej obiektem jak dotychczas – powiedział dyrektor FG.

Rzecznik filharmonii Urszula Śliwińska przypomniała, że w budynku znajduje się skrzynka pomysłów, do której melomani wrzucają ankiety i propozycje repertuarowe.

– Wg prowadzonych badań stwierdzamy, że są ludzie, którzy bywają na koncertach częściej niż raz w miesiącu, a melomani zwracają uwagę na potrzebę wystawiania dzieł na najwyższym poziomie – zauważył dyr. Wróbel, zapewniając, że wszystkie sugestie są brane pod uwagę.

Na ten sezon zaplanowano około 50. koncertów w tym 18 symfonicznych.

Filharmonia Gorzowska zainaugurowała działalność 7 lat temu,18 maja w dniu urodzin Jana Pawła II. Polsko–niemiecka orkiestra wykonała IX Symfonię d-moll Ludwiga van Beethovena pod dyrekcją Piotra Borkowskiego. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele ministerstwa kultury, władz miasta i województwa, parlamentarzyści, duchowieństwo i członkowie niemieckiego stowarzyszenia byłych mieszkańców Landsberga. Gośćmi honorowymi koncertu byli m.in. Elżbieta Penderecka, Jan Popis, Krystyna Prońko, Hanna Banaszak oraz słynny żużlowiec Tomasz Gollob. Cały koncert emitowany był na telebimie na odnowionym bulwarze nad Wartą.

 

 

 

 

387 total views, 2 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.