ŁUCJA FICE OPOWIEDZIAŁA O KSIĄŻKACH I PODRÓŻACH

LUcja55

Łucja Fice – autorka wielu tomików wierszy i kilku książek była gościem podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Gorzowie Wlkp. przy ul. Armii Polskiej. Opowiadała o początkach swojej twórczości, którą zainicjowała w wieku siedmiu lat. Jako nastolatka pisała twórcze listy, potem przyszedł czas na poważniejszą poezję. Następnie dzięki zagranicznym  podróżom i pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech i Anglii miała możliwość podjąć taką tematykę w swoich pracach. Mieszkała w różnych domach u różnych ludzi, z sentymentem wspomina widok z  okna na Dunaj, rzekę, która przepływa przez 10 europejskich państw. Zaspokojona ciekawość świata i ludzi znalazły odzwierciedlenie w jej publikacjach.

Autorka najnowszej książki „Za kryształowym lustrem”, barwnie opowiedziała o sentymentalnej podróży do największego zamku na Śląsku – Książa, gdzie miała możliwość powrotu pamięcią do młodzieńczych lat.

Jedną z ciekawostek, którą opowiedziała jest to, że zwiedzając Strasburg napotkała identyczną budowlę jaka znajduje się w Gorzowie Wlkp. a jest to nasza Łaźnia Miejska, w której obecnie znajduje się klub tenisowy Gorzovia. Łucja dowiedziała się, że budowle  projektował ten sam architekt.

Książki Łucji Fice dostępne są także w gorzowskich bibliotekach.

 

342 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.