ŚWIĄTECZNIE W FILHARMONII GORZOWSKIEJ

Karolina Machnicka informuje:

Koncert symfoniczny i familijny, mikołajkowe pokazy najnowszego musicalu, wspólne kolędowanie, a na koniec wielka gala z trzema tenorami w roli głównej – grudzień zapowiada się w Filharmonii Gorzowskiej wyjątkowo gorąco.

Już w ostatnim dniu listopada będzie miała miejsce długo oczekiwana premiera najnowszego musicalu, realizowanego przez Filharmonię Gorzowską – „Dogonić Pippi”. Będzie to już piąta tego typu produkcja gorzowskiej filharmonii. W jej realizacji wezmą udział dzieci oraz młodzież z Gorzowa i okolic – w sumie na scenie podziwiać będziemy prawie 80 młodych artystów.

– „Dogonić Pippi” będzie najbardziej wesołym i kolorowym musicalem z dotychczas wystawianych, na scenie wystąpią muzycy Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej w utworach inspirowanych takimi gatunkami jak hip-hop, funky i jazz – zapowiada Urszula Śliwińska, rzecznik FG

Filharmonia przygotowała pokazy dla grup zorganizowanych oraz spektakle otwarte. Premiera 30 listopada o godz. 19.00. Kolejne pokazy 2 grudnia (godz. 12.00 i 16.00) oraz 6 grudnia o godz. 17.00. Grupy zorganizowane instytucja zaprasza od 3 do 6 grudnia.

Kolejna ciekawa propozycja już 7 grudnia (godz. 19.00).  „Koncert zimowy” będzie okazją, by przypomnieć jedno z najbardziej lubianych i kojarzonych z czasem świątecznym dzieł Arcangelo Corellego – Concerto grosso nr 8 g-moll „Na Boże Narodzenie” . Z kręgu muzyki barokowej pochodzą również dwa koncerty fletowe skomponowane przez Antonia Vivaldiego. Natomiast w drugiej części koncertu posłuchamy arcyromantycznej Serenady E-dur na orkiestrę smyczkową Antonína Dvořáka, która jest jednym z najpiękniejszych dzieł w swoim gatunku.

Również w duchu świątecznym odbywać się będzie grudniowa Akademia Muzyki. To warsztaty edukacyjne dla szkół i przedszkoli prowadzone przez muzyków Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej.

– Polskie kolędy i pastorałki to już stały element grudniowego muzykowania. Przy okazji ich wspólnego przedświątecznego śpiewania, opowiemy o barwnej i ginącej już tradycji kolędowania oraz o towarzyszących jej zwyczajach i postaciach, które trochę bawią, trochę straszą. Opowiemy również o instrumencie, który według wielu mógłby zastąpić całą orkiestrę symfoniczną – zapowiada Anna Rutkiewicz, która poprowadzi audycje. Akademia Muzyki odbywać się będzie od 10 do 13 grudnia.

W niedzielę 16 grudnia o godz. 17.00 wyjątkowy świąteczny koncert familijny „Wypatrując Gwiazdki”, czyli wspólne rodzinne kolędowanie.

–  Koncerty kolęd gorzowskiej szkoły muzycznej I i II stopnia na stałe weszły już do kalendarza Filharmonii Gorzowskiej, ciesząc się wielką sympatią publiczności. W przygotowanie tak wyjątkowego wydarzenia zaangażowani są zawsze nie tylko uczniowie szkoły, ale również ich nauczyciele. Podczas naszego grudniowego koncertu, będącego piękną uwerturą do Świąt Bożego Narodzenia, zabrzmią, jak co roku, najpiękniejsze kolędy, pastorałki i piosenki (także autorskie) w najrozmaitszej obsadzie. Nie zabraknie też zaskoczeń i niespodzianek – mówi Urszula Śliwińska.

Grudniowy repertuar zamknie Wielka Gala Sylwestrowa.

– Tym razem na naszej estradzie królować będzie czarujące bel canto i to w potrójnej dawce. W wykonaniu trzech doskonałych polskich tenorów: Rafała Bartmińskiego, Pawła Skałuby i Krzysztofa Marciniaka oraz filharmoników gorzowskich usłyszymy najsłynniejsze pieśni neapolitańskie i latynoamerykańskie oraz największe szlagiery Jana Kiepury. Nie zabraknie też przebojowej muzyki orkiestrowej. Repertuar, który wypełni program ostatniego koncertu w roku to gwarancja dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń. W sylwestrowy wieczór na naszych gości czekać będzie również elegancki bankiet oraz lampka szampana, którą o północy wzniesiemy noworoczny toast.

Szczegóły dotyczące koncertów i audycji realizowanych przez Filharmonie Gorzowską dostępne są na stronie www.filharmoniagorzowska.pl

 

 

 

 

388 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.