PREMIERA „SAMYCH” U OSTERWY W GORZOWIE WLKP.

teatr SAMI

Fot.  ze str. Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.

Premierą spektaklu „Sami” w reżyserii małżeństwa dramatopisarzy i aktorów z Legnicy Katarzyny Dworak i Pawła Wolaka, Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim uczcił Międzynarodowy dzień Teatru.

Przed premierą, aktor Przemysław Kapsa odczytał tegoroczne orędzie autorstwa Carlosa Celdrana, kubańskiego reżysera teatralnego, dramaturga, pedagoga, profesora Instituto Superior de Arte w Hawanie.

Życzenia od władz i miłośników gorzowskiego teatru przeczytał po zakończonym spektaklu dyr. Jan Tomaszewicz. Wyrazy uznania artystom przekazał osobiście przedstawiciel ZASP w Poznaniu. W imieniu prezydenta Gorzowa życzenia składał przewodniczacy RM Jan Kaczanowski. Tradycyjnie, Jan Świrepo były wice wojewoda podarował aktorom zestaw nalewek własnej produkcji. Podziękowania i życzenia kontynuowane były także podczas bankietu.

BANKIET

W sztuce „Sami”,  autorzy podejmują na pozór banalny temat zawierający opowieść o młodych małżonkach z miasta, którzy wybierają spokojne życie na wsi. Jednak wyobrażenie wiejskiej sielanki pozostaje tylko w ich wizji, zderzenie z rzeczywistością pokazało zupełnie odmienny obraz. Momentami śmieszny, groteskowy, trochę przerysowany żeby wzmóc emocje, czasem rzewny, czy denerwujący. Istota polegała jednak nie tyle na ukazaniu wiejskiego życia lecz na odsłonięciu duchowości dwojga ludzi, kochających się, zawierających związek małżeński, radujących się swoim szczęściem, które w sposób tragiczny zmieniło ich życie.

Wyjazd na wieś ma być terapią, ucieczką, zagłuszeniem myśli, podejrzeniem o zdradę?  Emocje sięgają zenitu, potem słabną, czasem obojętnieją, następnie znowu się wzmagają. Jednak przychodzi czas refleksji, że uciec się nie da, a nawet nie ma takiej potrzeby, bo bliskość jest najważniejsza, ale czy w takim miejscu jest to możliwe, czy można ponownie być razem? Trzeba ten spektakl obejrzeć.

 • scenografia:Tomasz Ryszczyński
  muzyka: Dominik Strycharski
  kostiumolog: Natalia Borys
  wideo: Bartosz Bandura
  animacje: Joanna Sapkowska-Pieprzyk
  asyst. reżysera: Joanna Ginda
 • inspicjent-sufler: Teresa Gałła
 • obsada:
  Marzena Wieczorek
  Ernest Nita (gościnnie)
  Joanna Ginda
  Justyna Jeleń
  Marta Karmowska
  Anna Łaniewska
  Karolina Miłkowska-Prorok
  Kamila Pietrzak-Polakiewicz
  Bożena Pomykała-Kukorowska
  Bartosz Bandura
  Mikołaj Kwiatkowski
  Jan Mierzyński
  Artur Nełkowski
  Krzysztof Tuchalski
  Darian Wiesner
  Cezary Żołyński

 

255 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.