PARAFIANIE GRECKO-KATOLICKIEGO KOŚCIOŁA POŻEGNALI PROBOSZCZA KS. DARIUSZA HUBIAKA

HUB5Hub25Hub 15

Parafianie grecko-katolickiego kościoła pożegnali ks. Dariusza Hubiaka – proboszcza parafii w Gorzowie Wielkopolskim, Skwierzynie i Strzelcach Krajeńskich, który zmarł 25 czerwca w wieku 44. lat. Nabożeństwo żałobne i Mszę św. odprawiono 29. czerwca w parafii rzymsko-katolickiego kościoła pw. Podwyższenia Krzyża św. W uroczystościach udział wzięli wierni i kapłani obu kościołów. Parastas i Msza św. odbyły się pod przewodnictwem ks. mitrata Juliana Hojniaka – proboszcza parafii w Zielonej Górze.

We Mszy św. koncelebrowanej uczestniczyli m.in. ks. dr Zbigniew Kobus – proboszcz katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny czy ks. Henryk Grządko – diecezjalny duszpasterz ds. trzeźwości.

Ks. Dariusz Hubiak przeżył 44 lata. Zmarł po ciężkiej chorobie 25 czerwca w domu parafialnym w Gorzowie Wielkopolskim, po otrzymaniu Świętych Tajemnic Elopomacji, w obecności żony Ireny, bpa Wołodymyra i ojców Andrija Bunzily i Jewhena Sukhogo. Pogrzeb odbędzie się 2 lipca w Małopolsce na cmentarzu w Łosiu.  Osierocił syna Borysa.

W kazaniu ks. mitrat Julian Hojniak powiedział o nieżyjącym ks. Dariuszu, że zapisał się złotymi literami w dziejach swojej parafii. Porównał go do nieżyjącego ks. Jana Kaczkowskiego, który także zmarł w  młodym wieku, a obydwaj nie koncentrowali się tylko na swojej chorobie lecz starali się pomagać innym.

 Ks. Dariusz Hubiak przez prawie 6 lat był kapelanem w szpitalu.  – On wiedząc o chorobie, nie skupiał się na sobie. Biorąc chemię, jeszcze kilka dni temu pomagał, a my nie chcieliśmy go angażować do pracy ale też nie odpychać, zawsze pytaliśmy w jakiej jest kondycji.

W Wielkim Poście wiedząc o tych problemach – spowiadał – powiedział w rozmowie z KAI ks. Hojniak, podkreślając ponownie, że jest pod dużym wrażeniem ks. Kaczkowskiego, który czasem potrafił powiedzieć więcej, choć niektórym się to nie podobało. Oni obydwaj szukali  sposobu na wyzdrowienie lub zatrzymanie choroby, ale byli do końca czynni. Niektórzy się załamują, zamykają w sobie, a oni pomagali.

Więcej:  https://ekai.pl/gorzow-wlkp-parafianie-grecko-katolickiego-kosciola-pozegnali-proboszcza-ks-dariusza-hubiaka-d571469/?fbclid=IwAR30SDo7hLSW_CficL9y5e4W7bi6xb6Fz-_xfJkFA1-K0QVkJZfnbcveTrc

 

 

548 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.