PIKNIKI CHOPINOWSKIE W GORZOWIE WLKP.

Filharmonia1Urszula Śliwińska- rzecznik prasowy informuje:

Po raz trzeci lato w Filharmonii Gorzowskiej upłynie pod znakiem plenerowych koncertów poświęconych m.in. muzyce Fryderyka Chopina.  Od 14 lipca do ostatniej niedzieli wakacji muzyki klasycznej posłuchamy leżąc na kocach i leżakach na Placu Sztuk przed Filharmonią.

 Formuła Pikników Chopinowskich na stałe wpisała się w pejzaż wakacyjnych imprez plenerowych w naszym mieście. Każdego roku przyciąga coraz większą rzeszę gorzowian, którzy całymi rodzinami spędzają niedzielne popołudnia przy dźwiękach muzyki klasycznej.

W tym roku repertuar koncertowy rozszerzony został o dzieła wielu innych kompozytorów. Tylko podczas pierwszego występu, 14 lipca, usłyszymy Rachmaninowa, Haydna oraz Szymanowskiego. Kompozycje Chopina są jednak punktem wspólnym i obowiązkowym wszystkich koncertów. Specjalne miejsce w programie tegorocznych Pikników zajęły również koncerty poświęcone Stanisławowi Moniuszce – takie wydarzenia odbędą się  4 sierpnia i 1 września.

Podczas pierwszego koncertu wystąpi młody pianista  Bartłomiej Kokot. Wśród jego osiągnięć wymienić można m.in.: I nagrodę oraz Grand Prix w XVI Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny Czerny-Stefańskiej w Żaganiu (luty 2011), I nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Gorlitz/Zgorzelec (styczeń 2012), I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Koninie (kwiecień 2012), III nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Szafarni (maj 2012), I nagrodę w organizowanym przez Narodowy Instytut im. Fryderyka Chopina I Konkursie Pianistycznym dla Dzieci i Młodzieży im. F. Chopina w Warszawie, I nagrodę oraz nagrodę specjalną (koncerty w Japonii) w XII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Haliny i Ludwika Stefańskich w Płocku (listopad 2012) .

Pikniki Chopinowskie odbywają się w każdą niedzielę w godzinach 16-18. W przypadku niepogody wydarzenia przeniesione zostaną do Sali koncertowej Filharmonii. Koncerty są darmowe.

527 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.