HISZPAŃSKA GITARA OTWORZY NOWY SEZON W FILHARMONII GORZOWSKIEJ

F

Rzecznik prasowy FGUrszula Śliwińska – informuje:

-Najpiękniejszy koncert gitarowy zabrzmi na inauguracji sezonu artystycznego w Filharmonii Gorzowskiej. W programie muzyka symfoniczna Francji i Hiszpanii w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej pod batutą Jacka Kraszewskiego oraz wybitnego gitarzysty Jakuba Kościuszki. Inauguracja już w piątek 27 września.

Pierwszy koncert tego sezonu w Filharmonii Gorzowskiej wypełni muzyka symfoniczna dwóch pięknych krajów – Francji i Hiszpanii. W programie dzieła trzech twórców – Gabriela FauréAlberta Rousella oraz Joaquína Rodrigo – z których każde na swój sposób zachwyca.

Koncert rozpocznie spokojna i pełna wdzięku Pavana Gabriela Fauré.

Jako drugi usłyszymy Concierto de Aranjuez Joaquína Rodrigo, który od lat wymieniany jest wśród najpopularniejszych koncertów wszech czasów. Będący muzyczną opowieścią o czasach świetności Hiszpanii utwór przyniósł nie tylko wielką sławę kompozytorowi, ale również wniósł świeży powiew w życie muzyczne przedwojennej Europy. Jego wielka popularność trwa zresztą do dziś – koncert interpretowany był przez niezliczonych gitarzystów, m.in. Paco de Lucíę, często też bywa cytowany w kulturze masowej, zaś jego najpiękniejsza, środkowa część – Adagio,  doczekała się aranżacji na wszelkie możliwe instrumenty i obsady – od harmonijek ustnych po orkiestrę dętą.

Na koniec usłyszymy muzykę z baletu Bachus i Ariadna Alberta Roussela, która powstała z inspiracji greckim mitem opowiadającym historię miłości dwójki tytułowych bohaterów. W obu suitach znajdziemy wyraziste rytmy, ekspresyjne, egzotyczne melodie i śmiałe, oparte na bogatej orkiestrowej palecie harmonie.

Jakub Kościuszko zdobywał laury na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach gitarowych. Udoskonalał swoje umiejętności biorąc udział w lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez takich gitarzystów jak: Abel Carlevaro, Scott Tennant, Roberto Aussel, Pavel Steidl. W roku 2009 ukończył z wynikiem celującym Akademię Muzyczną we Wrocławiu oraz Królewskie Konserwatorium w Hadze. W roku 2010 otrzymał dyplom z wyróżnieniem oraz stypendium od maestro Oscara Ghiglii podczas kursu Accademii Chigiana w Sienie. Uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych we wrocławskiej Akademii w roku 2016. Jest dyrektorem artystycznym festiwalu Baltic Guitar Days.

237 total views, 2 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.