MSZA ŚW. ZA LUBUSKICH PSZCZELARZY

PsczePSZCZ

Fot. Grzegorz Milewski

Woskowy paschał ważący kilkanaście kilogramów wręczyli 8 listopada lubuscy pszczelarze proboszczowi parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wielkopolskim,  podczas Mszy św. odprawianej w intencji bartników i ich rodzin. Wierni modlili się w obliczu peregrynującego Obrazu Matki Boskiej kodeńskiej.

Kazanie poświęcone świętu Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny  wygłosił o. Piotr Darasz z Siedlec, przypominając, że człowiek grzeszny oddala się od Boga, i to nie Bóg się odsuwa od człowieka, tylko człowiek się chowa przed Nim w momentach gdy grzeszy. Następnie kapłan podkreślił rolę Matki Bożej, zapewniając: – Kiedy Ona cię podtrzymuje, nie upadniesz, a kiedy cię broni nie będziesz się lękał, kiedy cię prowadzi nie czujesz zmęczenia i kiedy stoi przy tobie, dotrzesz bezpiecznie do domu – mówił o. Darasz.

Ks. Bogusław Kaczmarek – proboszcz parafii podziękował pszczelarzom i pocztom sztandarowym za podtrzymywanie tradycji modlitewnej w tym kościele i ubogacaniu liturgii ich udziałem i miodnymi darami ołtarza. Ks. Kaczmarek wyznał, że po raz pierwszy dostąpił zaszczytu przyjęcia paschału wykonanego z pszczelego wosku.

W tym roku przy ołtarzu obok wielkiego portretu papieża Polaka, znalazł się Obraz Matki Boskiej kodeńskiej, któremu towarzyszą rozpoczęte rekolekcje adwentowe, prowadzone przez o.o oblatów: Sebastiana Wiśniewskiego, br. Adama Makarewicza oraz Piotra Darasza.  O. Sebastian Wiśniewski opowiedział historię obrazu, znajdującego się w mieście rodowym Sapiehów  i zaproponował  przyjęcie szkaplerza na zakończenie nauk adwentowych.

Więcej:    https://ekai.pl/gorzow-wlkp-msza-sw-za-lubuskich-pszczelarzy-d578035/

562 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.