BOHATERSKI STRAŻAK U PREZYDENTA GORZOWA WLKP.

M6

Informuje Wiesław Ciepiela – rzecznik UM

fot. Łukasz Kulczyński

Prezydent Jacek Wójcicki w piątek (07.02) spotkał się z Bartoszem Habasem. Wyciągnął on z pożaru mieszkankę Gorzowa i uratował jej życie.

Mężczyzna wracał z pracy i zauważył dym wydobywający się z jednego domów przy ul. Zielonej. Zatrzymał samochód i ruszył z pomocą. Uratował kobietę i zapobiegł rozprzestrzenianiu się pożaru. Wiedział jak postąpić, bo na co dzień jest strażakiem – ochotnikiem w OSP Santocko.

– Mam przyjemność gościć pana Bartosza Habasa, człowieka który uratował życie mieszkance Gorzowa. Pomoc w potrzebie nie jest dla niego sytuacją wyjątkową, bo jest on strażakiem w Ochotniczej Straży Pożarnej w Santocku – powiedział Jacek Wójcicki. – Ale to co zrobił ostatnio to sytuacja wyjątkowa, bo nie był na służbie, nie był w strażackim ekwipunku – dodał prezydent Wójcicki.

– Pracuję w pobliżu. Kiedy wyjeżdżałem z pracy, zobaczyłem pożar. Zabrałem gaśnicę i maseczkę z auta i pobiegłem – opowiadał podczas spotkania Bartosz Habas. – Pożar rozprzestrzeniał się szybko, nie było chwili do namysłu. Pomogło moje doświadczenie strażaka.

Prezydent Jacek Wójcicki zamierza regularnie spotykać z naszymi bohaterami. Tymi, którzy są gorzowianami albo ratują gorzowian.

– W tym tygodniu spotykam się już z drugim bohaterem – mówił prezydent Jacek Wójcicki. – Wolałbym, żeby takich sytuacji zagrażających życiu było jak najmniej, ale cieszę się, że nasi mieszkańcy podejmują takie działania, że jest w nas potrzeba pomocy drugiemu człowiekowi.

 

251 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.