DENTOBUS DLA PACJENTÓW W GORZOWIE WLKP.

DentDent1

Informuje Agnieszka Wiśniewska – rzecznik szpitala

Dentobus dla pacjentów z bólem zęba

Pacjenci jednoimiennego szpitala zakaźnego w Gorzowie Wlkp. z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, objęci izolacją lub kwarantanną w domu, w przypadku nagłego bólu zęba, mogą korzystać z opieki stomatologicznej. To możliwe dzięki  ustawionemu w Zespole Szpitalnym przy ul. Walczaka dentobusie. Pierwszy pacjent z powiatu międzyrzeckiego już skorzystał z tej możliwości.

Gabinet stomatologiczny w pojeździe jest wyposażony tak jak wszystkie gabinety dentystyczne, a dwuosobowy zespół jest zabezpieczony w środki ochrony osobistej (kombinezon, przyłbice, maski i rękawice).

Po każdym pacjencie pojazd jest dokładnie dezynfekowany.

Uzupełnienie z dnia: 20.04.2020
W uzupełnieniu informacji dotyczącej dentobusa informuję, że mobilny gabinet dentystyczny dostępny jest TYLKO dla pacjentów z dodatnim wynikiem na obecność koronawirusa. Osoba zakażona wirusem SARS-CoV-2 z bólem zęba czy stanem zapalnym w jamie ustanej powinna ten fakt zgłosić do Stacji Sanitrarno-Epidemiologicznej, która po przeprowadzeniu wywiadu medycznego może zadecydować o wezwaniu stomatologicznego zespołu medycznego i skierowaniu pacjenta do dentobusa.
Osoby przebywające w kwarantannie są przyjmowane przez NZOZ Stomatologia Rodzinna „KA-DENT” we Wschowie.

 

123 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.