W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM ROZPOCZYNA SIĘ AKCJA „RAZEM DLA ZIEMI”

Zużyty sprzęt gospodarstwa domowego, kanapy, wanny i wszystko co jest już niepotrzebne, będzie można wystawić przy śmietnikach aby mogło trafić do utylizacji. Związek Celowy Gmin MG6 oraz firmy odbierające odpady komunalne organizują trzydniową akcję z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi.

23 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi, który przede wszystkim ma promować ekologię i dbałość o środowisko naturalne. W tym roku do zaangażowania się w akcję zachęca Związek Celowy Gmin MG-6, który przy współpracy firm odbierających odpady komunalne na terenie Gorzowa Wlkp. i gmin członkowskich, organizuje zbiórkę odpadów gabarytowych.

W sektorze I (gminy Bogdaniec, Deszczno, Kłodawa, Lubiszyn, Santok) obsługiwanym przez konsorcjum firm Ragn Sells oraz Eneris, odbiory odpadów będą się odbywały po uprzednim zgłoszeniu w biurze ZCG MG-6 do 19 kwietnia, tak aby możliwe było sporządzenie listy miejsc odbioru odpadów i przekazanie jej do operatorów. Dzięki temu powstanie harmonogram prac.

W sektorze II obsługiwanym przez firmę Laguna (Górczyn, Piaski, Dolinki oraz ulice okalające te dzielnice), odpady będą odbierane z lokalizacji znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie altan śmietnikowych. Samochody operatora będą wywozić zgromadzone śmieci bezpośrednio do Zakładu Utylizacji Odpadów
w Chróściku.

W sektorze III, (Staszica, Osiedle Europejskie, Zawarcie, Zakanale, Centrum, wraz z ulicami okalającymi te dzielnice), obsługiwanym przez firmę Ragn Sells, odpady odebrane bezpośrednio z miejsc ich udostępnienia będą następnie gromadzone w dużych, zamykanych kontenerach, ustawionych w trzech punktach zbiorczych
na terenie miasta. Po zapełnieniu kontenery będą wywożone do ZUO.

 

 

1,081 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.