V DIECEZJALNA PIELGRZYMKA MOTOCYKLISTÓW DO ROKITNA

V-Pielgrzymka-Motocyklistow

Motocykliści z diecezji zielonogórsko – gorzowskiej wezmą udział 24 kwietnia w V Diecezjalnej Pielgrzymce Motocyklistów, która wyruszy ze Świebodzina do sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Rozpoczęcie zaplanowano na godz. 13 przy figurze Chrystusa Króla. Po przybyciu do Rokitna uczestnicy odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego i wezmą udział we Mszy św., po której nastąpi obrzęd błogosławieństwa motocykli.

Organizatorem pielgrzymki jest ks. Jarosław Zagozda, proboszcz parafii pw. świętych Apostołów Piotra i Pawła w Baczynie koło Gorzowa Wielkopolskiego.Na przedzie pielgrzymki na specjalnej platformie wieziony będzie ok. 4. metrowy krzyż, który w minionym roku przygotowali inżynierowie motocykliści, po to by był znakiem tej grupy modlitewnej zmierzającej do sanktuarium. Uczestnicy planują aby krzyż każdego roku był lokowany w innej parafii, z której pochodzą cykliści. Obecnie krucyfiks będzie wieziony z Czarnowa z parafii Matki Bożej Szkaplerznej, której proboszczem jest ks. Piotr Franek.

Ubiegłego roku w pielgrzymce uczestniczyło prawie 500 zmotoryzowanych osób. Ks. Zagozda  powiedział, że od najmłodszych lat jeździł motorem. Motocyklistami są także jego rodzice. Jednak ze względu na wiek, tym razem na pielgrzymkę  pojadą samochodem.

Pielgrzymka motocyklowa jest jednym z wielu religijnych spotkań, oprócz tego cykliści kilka razy w roku spotykają się na wspólnych Mszach św. . Od 15 do 20 sierpnia wezmą udział w VIII Pielgrzymce Motocyklowej „Od Krzyża Do Krzyża”, której tegorocznym hasłem jest „1050 rocznica Chrztu Polski i Jubileuszowy Rok Miłosierdzia”. Trasa będzie wiodła z Pustkowa i Gdańska i zakończy się wejściem na Giewont. Mottem tej pielgrzymki są słowa św. Jana Pawła II: „Ten krzyż patrzy na całą Polskę, od Tatr aż do Bałtyku”.Ks. Jarosław Zagozda ma 49 lat, urodził się w Drezdenku w woj. lubuskim.

1,297 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.