FILHARMONIA GORZOWSKA STARTUJE Z KONCERTAMI ONLINE

SUITA_2

W najbliższy piątek, 31 lipca, odbędzie się premiera pierwszego koncertu kameralnego, zrealizowanego przez Filharmonię Gorzowską w ramach projektu [DO ZOBACZENIA]. Na kanale YouTube zobaczymy wykonanie „Suity na trio jazzowe”.

Spotkanie z klasyką i jazzem to pierwszy z cyklu trzech koncertów online przygotowanych przez Filharmonię Gorzowską. Wszystkie prezentowane będą na kanale YouTube.

Nagrania zrealizowane zostały w ramach projektu [DO ZOBACZENIA] dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

W najbliższy piątek o godz. 18:00 usłyszymy „Suitę na trio jazzowe”. To  kompozycja współczesnego francuskiego pianisty jazzowego i kompozytora Claude’a Bollinga napisana w 1973 roku. Utwór składa się z siedmiu zróżnicowanych stylistycznie części, w których przeplatają się z sobą pierwiastki jazzowe i klasyczne inspirowane muzyką różnych epok i nurtów muzycznych. Wystąpią: Gaelle Dohen oraz jazzowe trio fortepianowe: Jakub Czerski, Aleksander Lasek i Mateusz Rzytka.

Urszula Śliwińska – rzecznik prasowy FG

 

 

 

299 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.