OSTATNIE W TYM ROKU WYDARZENIA NA GORZOWSKIEJ SCENIE LETNIEJ

AKOM

Fot. Ewa Kunicka

Dobiega końca XVIII edycja Sceny Letniej w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp.  Pozostały trzy ostatnie wydarzenia.

28 sierpnia /piątek/ godz. 12.00                        Scena Letnia

O KRÓLEWNIE, STRACHU I WRÓBLACH NA DACHU

Teatr Władca Lalek

Bajka o odważnym Strachu, pięknej Makowej Królewnie oraz wyjątkowo złośliwych wróblach, chcących zawładnąć makowym królestwem. Przebojowe piosenki można śpiewać razem z aktorami. Spektakl łączy grę aktora z tradycyjnymi kukiełkami. Przedstawienie „O Królewnie, Strachu i Wróblach na Dachu” adresowane jest przede wszystkim do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Znamy jednak całkiem spore grono widzów dorosłych, którzy kłopoty Stracha zakochanego w Makowej królewnie przeżywali równie mocno jak ich pociechy. W spektaklu bowiem śledzimy losy dwojga bohaterów, których znacznie więcej dzieli aniżeli łączy. Ale czymże są wszelkie różnice wobec potęgi miłości? Odpowiedzi na to pytanie powinniście poszukać właśnie w tym widowisku, do czego wszystkich gorąco namawiamy.

Czas trwania: 50 min

29 sierpnia /sobota/ godz. 20.30                      Scena Letnia

AKOMPANIATOR

Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.

Reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz

Występują: Hanna Śleszyńska, Jan Jankowski

Bohaterów sztuki jest dwoje: wielka śpiewaczka operowa i skromny, ukryty w jej cieniu, akompaniator. Pianista akompaniuje śpiewaczce od trzydziestu lat i kocha się w niej beznadziejnie, nigdy jednak nie odezwał się do niej ani słowem. Wreszcie postanawia przemówić i wyznać jej swoje uczucie. Wybiera do tego jednak najmniej odpowiedni moment. „Akompaniator” to znakomita komedia, pełna napięcia i zaskakujących zwrotów akcji. Ta „uwertura na kobietę, mężczyznę i fortepian” podejmuje w przewrotny i ironiczny sposób temat wielkiej namiętności, której towarzyszy piękna muzyka i bardzo dużo absurdalnego humoru.

Czas trwania: 80 minut

30 sierpnia /niedziela/ godz. 17.00                     Stary Rynek

A MURY RUNĄ

Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.

Występują: Anna Łaniewska, Edyta Milczarek, Joanna Rossa, Jan Mierzyński

Akompaniament – Marek Zalewski

Program muzyczny w wykonaniu aktorów gorzowskiego teatru oparty na tekstach Ernesta Brylla i Jacka Kaczmarskiego. Inspiracją do powstania wydarzenia był spektakl „Kolęda nocka” zrealizowany w 1980 roku w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Musical cieszył się ogromnym powodzeniem wśród widzów, a wydana płyta z utworami ze spektaklu zyskała bardzo szybko  status złotej.

Na gorzowskiej scenie usłyszymy między innymi; „Psalm stojących w kolejce”, „Kolęda o świcie”, „Psalm jadących do pracy”, „Kolędę o gwieździe”, „Piosenka kolędników” czy tytułowe „Mury”.

 

239 total views, 2 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.