W STANOWICACH WYBUCHŁ POŻAR SUROWCÓW Z RECYKLINGU BATERII

Rano w podgorzowskich Stanowicach wybuchł pożar surowców z recyklingu baterii – ścinków papieru i drobnych elementów plastikowych. Monitorujący teren Zakładu pracownik niezwłocznie poinformował Straż Pożarną, która na miejscu pojawiła się w ciągu 10 minut. Strażacy błyskawicznie ugasili płonący surowiec i przez kolejną godzinę monitorowali pogorzelisko..

W wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany. W chwili obecnej trwa ustalanie przyczyn pożaru, prawdopodobnie był to samozapłon. Teren jest w całości monitorowany, dzięki czemu ustalenie przyczyn będzie efektywniejsze – poinformowała Małgorzata Leszczyk, dyrektor operacyjna Recupyl Sp. z o.o.

Pragniemy serdecznie podziękować zarówno strażakom z Lubna, Bogdańca i Gorzowa Wielkopolskiego za błyskawiczną i profesjonalną akcję gaśniczą, pełniącej służbę stróża Pani Aleksandrze Kapuście, która wykazała się dużą czujnością i możliwie szybko pożar zgłosiła, jak również naszym pracownikom, którzy aktywnie włączyli się w pomoc w gaszeniu pożaru – podkreśliła dyr Małgorzata Leszczyk.

Spółka Recupyl Polska rozpoczęła działalność w 2009 r., jej celem było wdrożenie francuskiej technologii przetwarzania i recyklingu baterii przenośnych. W tym samym roku w podgorzowskich Stanowicach otwarto zakład z ręczno-mechaniczną sortownią baterii zmieszanych oraz linią mechanicznego przetwarzania baterii alkalicznych, cynkowo-węglowych i cynkowo-powietrznych.

 

243 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.