GORZOWSKI SZTAB KRYZYSOWY MONITORUJE SYTUACJĘ EPIDEMICZNĄ

Wiesław Ciepiela – rzecznik prasowy UM Gorzów Wlkp – informuje 

Sztab kryzysowy monitoruje sytuację epidemiczną. Prezydent Jacek Wójcicki kieruje pracami sztabu kryzysowego, który codziennie ocenia stan funkcjonowania miasta i zagrożenia wynikające z pandemii koronawirusa.

Najważniejsze obszary, którymi zajmuje się miejski sztab kryzysowy, to zdrowie publiczne, opieka społeczna, edukacja, gospodarka wodna i ściekowa, wywóz śmieci oraz transport publiczny.

Podczas wtorkowego posiedzenia sztabu we wszystkich tych obszarach sytuację uznano za stabilną. Sztab dostrzega jednak zagrożenia wynikające z możliwości zwiększającej się liczby zachorowań.

W obszarze opieki społecznej, powodem szczególnej troski jest sytuacja w domach pomocy społecznej. W DPS nr 1 wszyscy pracownicy zostali poddani testom. Potwierdziły one wynik dodatni u sześciu pensjonariuszy i 17 pracowników. Stan zdrowia wszystkich osób jest dobry. Wszyscy zostali odizolowani i są pod opieką. W DPS nr 2 testy potwierdziły zachorowanie u jednego pracownika. Znajduje się on na kwarantannie.

Domy Pomocy Społecznej otrzymały od rządu RP dodatkowe środki finansowe na bezpieczeństwo oraz wynagrodzenie dla personelu za zwiększony czas pracy.

W gorzowskich żłobkach sytuacja jest stabilna, nie ma zagrożeń dla ich funkcjonowania.

W placówkach oświatowych w poniedziałek wyłączono z nauki stacjonarnej jeden oddział szkolny. Obecnie kwarantanna obowiązuje w poszczególnych klasach w 16 placówkach oświatowych.

Obsługa transportu publicznego, wywóz śmieci, ścieków i dostarczanie wody nie są zagrożone.

 

 

233 total views, 2 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.