„OPOWIEŚĆ WIGILIJNA” W GORZOWSKIM TEATRZE

TE5Tea5

Teatr imienia Juliusza Osterwy. przygotował spektakl „Opowieść wigilijna”, którego premiera online odbędzie się 27 grudnia.

Któż z nas nie zna „Opowieści Wigilijnej”, która chętnie powraca do nas w okolicach świąt Bożego Narodzenia wraz ze swoim przesłaniem…. W tym roku gorzowski teatr przygotował dla swoich widzów inscenizację powieści Charlesa Dickensa w reżyserii Andrzeja Ozgi.

Pokażemy Państwu przemianę skąpca Ebenezera Scrooge’a, zachodzącą w czasie nocy wigilijnej. Temu nielubiącemu ludzi samotnikowi ukazuje się duch jego zmarłego partnera w interesach, cierpiącego pod ciężarem łańcucha win, który wykuł sobie za życia. Ta wizyta ma uchronić Scrooge’a przed podobnym losem…. Początkowo nieufny, Ebenezer zmienia zdanie pod wpływem wizyt kolejnych duchów: Ducha Dawnych Świąt Bożego Narodzenia, Ducha Obecnych Świąt i Ducha Świąt przyszłych. Pokazują one bohaterowi sceny z jego życia przeszłego, teraźniejszego i przyszłego. Ta poetycka przypowieść o starym, zgorzkniałym skąpcu, tak jak i powstające na jej podstawie niezliczone adaptacje teatralne i filmowe, prowokują do odpowiedzi na pytanie: na czym polega szczęśliwe życie?…. A może raczej – na czym ono z pewnością nie powinno polegać?…..

Andrzej Ozga do współpracy zaprosił Tatianę Kwiatkowską odpowiedzialną za kostiumy i scenografię, Tomasza Tworkowskiego za ruch sceniczny i  Marka Zalewskiego, który skomponował muzykę do spektaklu.

Premiera online 27 grudnia o godz. 18.00 na teatralnym You Tube , stronie internetowej i Facebook’u.

Spektakl zrealizowano dzięki  wsparciu ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Informuje Ewa Kunicka – Dział Promocji i Obsługi Widzów

 

328 total views, 2 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.