FILIE GORZOWSKIEGO MUZEUM OTWARTE OD 5 LUTEGO

Gorzowskie Filie Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta (Zespół Willowo-Ogrodowy, Spichlerz, Muzeum Grodu Santok) będą otwarte dla zwiedzających od piątku 5 lutego 2021 roku. Ekspozycje muzealne w Zespole Willowo-Ogrodowym oraz Spichlerzu będzie można zwiedzać od środy do piątku w godzinach 14:00-18:00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 12:00-18:00, natomiast w Muzeum Grodu Santok od środy do niedzieli w godzinach 12:00-17:00. Ogród muzealny przy ul. Warszawskiej 35 w Gorzowie Wielkopolskim pozostaje otwarty przez siedem dni w tygodniu w godzinach 10:00-18:00. Wstęp do ogrodu jest bezpłatny. Bezpłatnie można zwiedzać również wszystkie filie Muzeum Lubuskiego w każdy piątek.
W Spichlerzu czekają na Państwa skarby wystaw stałych, ale i zupełnie nowe, czasowe aranżacje: „Broń pancerna w modelach pojazdów wojskowych” czy „PRL oczami Waldemara Kućki”. Z kolei na wystawie „Gród Santok. Strażnica i klucz królestwa” zaaranżowano m.in. wykopy archeologiczne z reliktami zabudowy odkrytej na grodzisku w Santoku. W Willi Schroedera czekają na Państwa wystawy stałe, jak chociażby „Sztuka francuska XVIII i XIX wieku. Porcelana, miniatury i obrazy z kolekcji Carli Müller”, a także ogród dendrologiczny o powierzchni 3,32 ha, w którym rośnie ponad 120 gatunków drzew i krzewów.
Jednocześnie Muzeum Lubuskie w dalszym ciągu kontynuuje muzealną ofertę online. Ciekawą propozycją jest cykl Gorzowskich Konwersatoriów Muzealnych. Na kanale muzeum w serwisie internetowym YouTube dostępny jest wykład Lecha Dominika „Waldemar Kućko – fotograf, kronikarz miasta”, a już 10 lutego udostępnimy „Historię Santoka zabytkami opowiedzianą” dr Małgorzaty Pytlak. Warto także wziąć udział w lekcji muzealnej przygotowanej przez Agnieszkę Dębską, poświęconej genezie Dnia Pamięci i Pojednania obchodzonego 30 stycznia. Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału!
Dla dzieci i młodzieży przygotowaliśmy ofertę muzealnej edukacji online, w postaci lekcji i warsztatów muzealnych dla trzech grup wiekowych (edukacja przedszkolna, szkolna i ponadpodstawowa). Wśród tematów znalazły się m.in. lekcje dotyczące Spichlerza i miejskich początków Gorzowa pt. „Co w belkach piszczy?”, czy Willi Gustawa Schroedera, zatytułowana „W willowej krainie”. Placówki oświatowe, które chciałyby skorzystać z oferty, proszone są o kontakt z Panią Beatą Frąckowiak pod numerem telefonu: 95 722 54 68.
Przypominamy, że zwiedzanie Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta (również grupowe), jest możliwe przy zachowaniu reżimu sanitarnego, polegającego na zasłanianiu ust i nosa, dezynfekcji rąk i zachowaniu dystansu społecznego (1 osoba na 15 m², co oznacza, że jednocześnie w budynku Wilii może przebywać 50 osób, w Spichlerzu 120, a w Muzeum Grodu Santok 15). Informujemy również, że zgodnie z Regulaminem zwiedzania Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta w czasie trwania pandemii COVID-19, dniem bezpłatnego wstępu jest piątek. Pełna treść regulaminu dostępna na stronie www.muzeumlubuskie.pl w zakładce zwiedzanie/bilety.
Informuje Magdalena Kozłowska
Specjalista ds. promocji
Dział Upowszechniania i Promocji

39 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.