UKWIECONY GORZÓW WLKP.

kwiat

Ponad 11 tys. kwiatów, tyle m.in. bratków, stokrotek, goździków i zawilców posadzono w ostatnich dniach w ramach wiosennego ukwiecenia miasta.

Te jednoroczne nasadzenia trafiły do gruntu o łącznej powierzchni 235 m kw. oraz do ponad stu kwietników. Nasadzenia i pielęgnacja kwiatów kosztowała ok. 39 tys. zł.

Nasadzenia można zobaczyć przy herbie miasta (ul. Sikorskiego), „fali” (ul. Chrobrego/ul. Wodna), przy tzw. „Przemysłówce” (ul. Jagiełły), przy Urzędzie Stanu Cywilnego oraz w parku Górczyńskim.

Nowe kwiatki pojawiły się i w kwietnikach; w czterech wieżach kwiatowych (na „Kwadracie” i przed USC), w trzech donicach plastikowych („Kwadrat”) oraz w 113 donicach betonowych i drewnianych (m.in. przy ulicy Sikorskiego, Wełniany Rynek, Hawelańskiej, Obotryckiej oraz na bulwarze wschodnim).

Wydział Gospodarki Komunalnej i Transportu Publicznego bezpośrednio przed Wielkanocą wystawi w części deptakowej ulicy Sikorskiego i na „Kwadracie” odświeżone (odmalowane) ozdoby plenerowe w postaci jajek wielkanocnych.

Wydział planuje również w okresie wiosennym wystawić nowe 34 donice – między innymi wzdłuż ul. Sikorskiego. Znajdą w nich swoje miejsce m.in. krzewy i trawy – ostnica i turzyca, które będą uzupełnione barwnymi akcentami z roślin jednorocznych.

Aleksandra Żejmo-Hałaburda

359 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.