„MIGIEM” PO GORZOWIE

MIgiem5MI6

Urodzinowo „migiem” po Gorzowie

MZK wspólnie z Miastem przygotowały urodzinową niespodziankę dla mieszkańców. W piątek, 2 lipca na gorzowskie ulice wyjedzie autobus linii specjalnej 764. To nawiązanie do kolejnych urodzin Gorzowa, które przypadają dokładnie tego dnia. Linię będzie obsługiwał autobus typu Jelcz, zwany też pieszczotliwe „migiem”.

„Mig” woził gorzowskich pasażerów w latach 90 ubiegłego wieku i przez kilka pierwszych lat po roku 2000. Przeszedł generalny remont i jest gotów by ponownie zabierać pasażerów, tym razem w sentymentalną podróż.

Pierwsza z nich zaplanowana jest na piątek 2 lipca. Z okazji urodzin miasta Jelcz wyjedzie w trasę trzy razy. Z przystanku „Katedra” odjedzie o godzinie 11.00, 12.00 i 13.00.

Każda trasa będzie wiodła śladami historii, m.in. gorzowskiej komunikacji miejskiej, ale nie tylko. Z przystanku przy katedrze autobus pojedzie dalej mostem Staromiejskim, ulicami  Towarową, Śląską, Wawrzyniaka, Mazowiecką, Grobli, Zieloną, z mostu Lubuskiego skręci w ulicę Warszawską, dalej pojedzie Walczaka, minie park Kopernika, park Zacisze, wjedzie w ulicę Roosvelta, Kosynierów Gdyńskich, Estkowskiego, Dworcową, Składową, Spichlerzową i skończy na przystanku wyjściowym, czyli przy katedrze. Podróż potrwa około 30-40 minut, a o mijanych po drodze obiektach i miejscach opowie regionalista, przewodnik turystyczny Zbigniew Rudziński. To on pracował trasę dla autobusu, tak by jak najciekawiej opowiedzieć o Gorzowie.

Urodzinowy przejazd jest bezpłatny. Autobus może zabrać jednorazowo około 70 osób, wewnątrz wciąż obowiązują maseczki!

Jeśli sentymentalne podróże „migiem” po Gorzowie spodobają się mieszkaniom, kolejne takie wstępnie zaplanowane są do końca wakacji. „Migiem po Gorzowie” pojedziemy w drugą, czwartą i ostatnią sobotę lipca (10, 24 i 31.07) oraz na drugą i czwartą sobotę sierpnia (14 i 28 sierpnia).

Trasa zawsze będzie wiodła tymi samymi ulicami.

Tak zaplanowany kalendarz podroży uzupełni ofertę spacerów tematycznych, które w Gorzowie organizowane są  również w soboty.

„Migiem po Gorzowie” to akcja, która ma przybliżyć mieszkańcom ideę korzystania z komunikacji miejskiej również w weekendy oraz pokazać jaką drogę przeszły pojazdy MZK w ciągu ostatnich 20 lat. Poprawa komfortu i jakości obsługi pasażera oraz wysoki standard pojazdów to cele priorytetowe dla Prezydenta Miasta i MZK, które realizuje usługę transportu w Gorzowie.

Marta Liberkowska – Wydział Promocji i Informacji

Fot. Bartłomiej Nowosielski

 

202 total views, 2 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.