RAJD ROWEROWY I DĄB „KAROL” Z OKAZJI JUBILEUSZU GORZOWSKIEJ DZIEWIĘTNASTKI

LOLO!LO2DąbDąb1

Na zdj. 2 Andrzej Jakubaszek

Rajd rowerowy z okazji  jubileuszu 70-lecia II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Gorzowie Wielkopolskim wyruszył rano 25 października spod budynku szkoły przy dźwiękach hejnału Wyścigu Pokoju. 

Zwieńczeniem obchodów jednego z jubileuszowych dni było posadzenie dębu o nazwie  „Karol”, ku czci Karola Hermy – pierwszego dyrektora Liceum Ogólnokształcącego nr 19, bo tak się kiedyś nazywało zawarciańskie liceum.

Starterem i komandorem rajdu, w którym uczestniczyło 30 rowerzystów był Lech Piasecki – mistrz świata w kolarstwie, zwycięzca Wyścigu Pokoju, pięciu etapów w Giro d^Italia i lider Tour de France. Szkołę reprezentował dyr. Tomasz Pluta.

Inicjatorem rajdu był absolwent szkoły Andrzej Jakubaszek, który powiedział, że mimo chłodu, oszronionych tras i minusowej temperatury cel został osiągnięty. – Jechaliśmy wałem w stronę Ciecierzyc wzdłuż Warty, przeważnie ścieżkami rowerowymi. Zrobiliśmy kilka przerw, przydarzyły się też małe awarie ale byliśmy przygotowani. Jeden z profesorów pełnił funkcję mechanika, był zabezpieczony w niezbędne narzędzia i części zapasowe do rowerów – wyjaśnił organizator.

Po powrocie do szkoły z dwugodzinnego rajdu, odbył się mecz rugby, w którym uczestniczyły dwie klasy. Kibicowało kilkuset uczniów. Przy dźwiękach muzyki na boisku powiewały flagi, cheerleaderki zagrzewały do rywalizacji, kolorytu dodawały sztuczne ognie i dymy. A na zakończenie degustowano kiełbaski prosto z ogniska.

Foto: z arch. Andrzeja Jakubaszka

Tekst: Wanda Milewska  absolwentka II LO /19/

 

279 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.