GORZOWSKIE ”NIEBO W MIEŚCIE” DZIAŁA JUŻ DWA I PÓŁ ROKU

Pir3 1PIR11PIR1

„Niebo w Mieście” to sieć katolickich księgarnio-kawiarni, które prosperują już w kilku miastach w Polsce. W Gorzowie Wielkopolskim lokal otwarty został tuż przed pandemią, przetrwał niesprzyjający czas i działa nadal. Inicjatorami niebiańskiego miejsca są Karolina i Paweł Długoszowie.

Początkowo klientami byli przeważnie ludzie związani z Kościołem a obecnie coraz więcej gorzowian przekonało się do tego miejsca, w którym można kupić książki, poczytać lub tylko  przejrzeć, a przy tym porozmawiać, zjeść ciasto i lody, popijając kawą lub herbatą.

Paweł Długosz pochodzi z Częstochowy, tam ukończył wszystkie szkoły łącznie ze studiami. Potem naukę kontynuował w Warszawie i tam poznał Karolinę – przyszłą żonę, która pochodzi z Dąbrowy Górniczej. Paweł uważa, że nic przypadkiem się nie dzieje. Uruchomienie kawiarni łączy z natchnieniem przez Ducha św.

Kiedy małżonkowie znaleźli się w Gorzowie Wielkopolskim związali się ze środowiskiem wspólnoty przy kościele Pięciu Polskich Męczenników, w którym Karolina Długosz śpiewała w chórze, potem rozpoczął się nabór do zespołu „Serce Uwielbienia”, prowadzonego przez ks. Waldemara Grzyba, do tej grupy także dołączyła.

– Nasz kontakt z tymi osobami się zacieśniał, dołączyliśmy do wspólnoty, potem wzięliśmy udział w Kursie Nowe Życie. Od tamtej pory zacząłem bardziej interesować się tematami wiary, oglądałem programy prowadzone m.in przez ks. Adama Szustaka i na jednym z jego filmików dowiedziałem się o inicjatywie „Niebo w mieście”, które funkcjonowało już w Jaworznie. Wtedy naszła mnie myśl o utworzeniu takiego miejsca w Gorzowie. Pracowałem wtedy w firmie produkującej asortyment kawiarniany i tak to się zaczęło. Znalazłem lokal i oto jesteśmy. Po wielu kolejnych zdarzeniach udało się uruchomić Niebo – wyznał Paweł Długosz, który organizuje tu również koncerty i  spotkania autorskie.

Sieć „Nieba w mieście” zainicjował w Polsce Witek Wilk – świecki ewangelizator, perkusista, kompozytor, producent muzyczny, który także miał swój wieczór autorski w gorzowskim lokalu „Nieba w mieście”.

Pierwsza kawiarnia o nazwie „Niebo w mieście” została otwarta w Otwocku.

717 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.