ANETA SKARŻYŃSKI I JEJ AUDYCJE „ANTYMELOMANA”

Aneta Skarżyński – absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu na Wydziale Wokalno-Aktorskim oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Wiedzy o Kulturze i Plastyki, autorka książek m.in „Wyspy Naftalinowe” i „Wyspy Pieprzowe”, zaprasza na inauguracyjną audycję „Opera na wesoło”pod przewrotnym hasłem Anymeloman.

https://www.youtube.com/watch?v=bq-Gj9Eehhw&feature=youtu.be

Artystka z powodzeniem łączy pozornie odległe od siebie dziedziny sztuki, jak śpiew, malarstwo i literaturę. Prócz dokonań scenicznych, może poszczycić się kilkudziesięcioma wystawami malarskimi. Działalność literacka jest trzecim i równie ważnym kierunkiem jej artystycznych poczynań. W roku 2008 Wyspy Naftalinowe zdobyły wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Literackim im. Z. Herberta w Londynie.

Aneta Skarżyński zaprosiła mnie na promocję książki „Wyspy Naftalinowe”, która odbyła się 20 listopada 2014 r. w Klubie Księgarza przy ul. Rynek Starego Miasta 22/24 w Warszawie.

Aneta Skarżyński1Aneta

Autorka książki urozmaiciła spotkanie promocyjne występem artystycznym. I trudno było wtedy ocenić czy jest dobrą pisarką czy świetną solistką. Zapewniam, jedno z drugim spowodowało  doskonały efekt.

Miłośnicy pięknego słowa usłyszeli równie piękny śpiew Anety Skarżyński. Artystka wykonała m.in. „Granada”  – popularną pieśń meksykańską, skomponowaną w 1932 r. przez Agustína Larę, z jego słowami, arię „Usta milczą dusza śpiewa” z operetki „Wesołą wdówka” Franciszka Lehara oraz Tango Jalousie – Jacoba Gade, tango „zazdrości” stworzone do Filmu Don Q – Syn Zoroo z okazji premiery filmu 15.06.1925r.

W tajemniczej aurze Domu Księgarza, spotkałam równie tajemniczego, a można go nawet określić jako legendarnego menadżera kultury – Jana Rodzenia, który gdy się dowiedział, że przybyłam z Gorzowa Wielkopolskiego zapragnął trochę powspominać. I wspominał, pobyt w moim rodzinnym mieście i nie omieszkał prosić o przekazanie pozdrowień p. Lidii Przybyłowicz, która także kulturą się zajmowała właśnie w Gorzowie Wlkp. .

Zapewniam, Panią Lidię pozdrowiłam.

 

978 total views, 4 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.