765. URODZINY GORZOWA WIELKOPOLSKIEGO

WPI_2504balon_urodzinowyDJI_0912

2 lipca Gorzów Wielkopolski będzie świętował 765. urodziny. Obok uroczystej sesji Rady Miasta i uderzenia w Dzwon Pokoju nie zabraknie niespodzianek – zapewniają organizatorzy. 

Lokacja miasta miała miejsce 2 lipca 1257 roku z inicjatywy Jana I margrabiego brandenburskiego z rodu Askańczyków.

Podczas uroczystej sesji Rady Miasta, która rozpocznie się o godz, 10  w sali sesyjnej nastąpi nadanie tytułów Honorowego Obywatela Miasta Gorzowa i Odznak Honorowych Miasta Gorzowa.

Oficjalna uroczystość rozpocznie się o godz. 12.30 na Placu Grunwaldzkim, tam prezydent Jacek Wójcicki oraz przewodniczący Rady Miasta Jan Kaczanowski uderzą w Dzwon Pokoju.

W tym roku atrakcją dla mieszkańców ma być lot balonem nad Wartą niedaleko mostu kolejowego. Bezpłatne loty z pilotem będą się odbywały od godz. 19 do 22.  To niespodzianka od Miasta i Inneko Sp. z o.o, która w tym roku świętuje 30-lecie istnienia.

Oprócz tego o godz. 9 ze Starego Rynku wystartuje bieg „Z Pasji do Gorzowa”. Grupa gorzowian w 29 dni planuje przebiec Polskę odwiedzając miasta wojewódzkie. Więcej o przedsięwzięciu tutaj: https://um.gorzow.pl/aktualnosci/z-pasji-do-gorzowa-niezwykly-bieg-dookola-polski.html

O godzinie 10  na Starym Rynku będzie czekał Zbigniew Rudziński, który zaprosi na kolejny spacer po Gorzowie. Tym razem trasa będzie wiodła na Murawy Gorzowskie. O godzinie 19  także na Starym Rynku na scenie „Dobry wieczór Gorzów” rozpocznie się koncert Roksany Węgiel. W Wartowni od godziny 19.00 rozpocznie się muzyczny seans z DJ-ami Tomem Novy i Neevaldem.

O godzinie 20.30 w amfiteatrze wystąpi skrzypek Adam Bałdych oraz Gorzowska Orkiestra Dęta w projekcie muzycznym „Papusza”. Dla miłośników teatru o godzinie 20.30 na Scenie Letniej wystąpi  Daniel Olbrychski z programem „One man show”.

Fot. Archiwum UM

Grafika: Jan Wojtanowski

 

 

 

54 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.