AKCJA „MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ”

Niedziela św. Franciszka - plakat ogolny_www

 Parafia katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gorzowie Wielkopolskim odpowiadając na apel papieża Franciszka włącza się do akcji  „Mniej znaczy więcej”. Proboszcz fary zachęca parafian do udziału w inicjatywie i pomocy przy jej organizacji.

Niedziela św. Franciszka przypadająca 9. października to ogólnoświatowe święto chrześcijańskiej ekologii integralnej. Wydarzeniu towarzyszy hasło: „Mniej znaczy więcej. Radość z dzielenia”. Parafianie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zostali   zaproszeni do włączenia się w obchody tego dnia poprzez modlitwę oraz zorganizowanie tzw.   podzielnika.

– Ważne, aby rzeczy były sprawne i dobrej jakości – przynosimy takie, których nie używamy, a możemy wziąć te, które nam się przydadzą. Zachęcamy parafian do udziału w inicjatywie i pomoc przy organizacji – tłumaczy proboszcz fary ks. dr Zbigniew Kobus, który na podzielnik wyznaczył przedsionek  zakrystii. Już od minionej niedzieli można przynosić sprzęt, odzież i inny asortyment nadający się do użytku potrzebującym.

– Podzielnik, to specjalna przestrzeń stworzona do wymiany i dzielenia się rzeczami: ubraniami, książkami, przedmiotami codziennego użytku itp. Niepotrzebne dla jednych, choć jeszcze dobre, mogą przydać się innym. Dlatego zamiast wyrzucać, warto zorganizować miejsce, w którym w sympatycznej atmosferze można podzielić się nimi, z kimś, kto ich akurat potrzebuje – wyjaśnia rzecznik kurii diecezji zielonogórsko – gorzowskiej ks. Andrzej Sapieha.

Dalej rzecznik przypomina, że inicjatywę Niedzieli św. Franciszka Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska chce zwrócić uwagę na palące problemy ekologiczne i społeczne współczesnego świata, a ponadto, w myśl nauczania papieży Jana Pawła II i Franciszka, zachęcić do wejścia na drogę “ekologicznego nawrócenia”.

 

 

 

315 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.