„MALI GORZOWIACY” U WOJEWODY LUBUSKIEGO

MALI1
Fot. http://maligorzowiacy.pl/
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak spotkał się z zespołem tanecznym „Mali Gorzowiacy”. Najstarsza grupa MG wytańczyła I miejsce pośród 14 zespołów z całego świata na Międzynarodowym Festiwalu Tańca Ludowego w Indonezji w dniach 4-18.10.2016.

– Pragnę całemu zespołowi Mali Gorzowiacy serdecznie pogratulować zajęcia pierwszego miejsca na Międzynarodowym Festiwalu Tańca Ludowego. Z dumą i radością przyjąłem informację o tym wspaniałym sukcesie, który jest kolejnym potwierdzeniem profesjonalizmu i kunsztu, jaki prezentują tancerze Zespołu Tańca Ludowego „Mali Gorzowiacy”. Jesteście Państwo wspaniałą wizytówką województwa lubuskiego i Polski! – mówił Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

20-osobowa grupa gorzowskich tancerzy walczyła przez wiele dni o wygraną. Konkurs INTERNATIONAL FOLK DANCE FESTIVAL „Lets’ dance in Bali – the land of dance, który odbył się na wyspie Bali w Indonezji był częścią Światowego Forum Kultury (World Culture Forum), które zrzeszyło ekspertów i akademików dzielących się doświadczeniami na rzecz zrównoważonego rozwoju. Forum powstało z inicjatywy indonezyjskiego rządu przy wsparciu UNESCO.

Żródło: www.lubuskie.uw.gov.pl

775 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.