WERNISAŻ WYSTAWY RAFAŁA KOTOMSKIEGO W GORZOWSKIM TEATRZE

11 listopada o godz. 20.30 odbędzie się wernisaż wystawy Rafała Kotomskiego, pisarza, dziennikarza i rysownika.

Kotomski wystawiał swoje rysunki m.in. w galerii Entropia we Wrocławiu (1990) i galerii teatru Engelenbaak w Amsterdamie (1989). Publikuje w tygodniku „Gazeta Polska”, w latach 2007–2009 był wydawcą głównego wydania „Wiadomości” w TVP1. Zrealizował godzinny dokument Trzydziestego maja, sześćdziesiątego roku o obronie Domu Katolickiego w Zielonej Górze 30 maja 1960.

Jest autorem tomu opowieści „Dwóch morderców w podróży” oraz psychologicznych powieści grozy „Ostrze” i Lament Sieny. Akcje obu książek rozgrywają się w późnobarokowych realiach drugiej połowy XVIII stulecia. Łączy je osoba głównego bohatera, arystokraty Ludwika Fryderyka Mercatora. Ostatnią planowaną z cyklu książką będzie „Królestwo cnoty i występku”, którego akcję autor umieścił w Bohemii czyli Czechach, a główną scenerią zmagań Mercatora ze złem będzie tym razem piękne, północno-czeskie uzdrowisko Kuks, założone w XVII wieku przez hrabiego Antonina von Sporcka.

  „Do bezbronnej torby dwóch morderców zapakowano nieczyste sumienia. Noszą ją na zmianę. W podróży nie rozmawiają ze sobą.  Zwłaszcza o tamtym zdarzeniu. Wystarczą spojrzenia i gesty palców, którymi nerwowo ścierają zaschniętą krew następcy tronu. Podróżują najlepszym wagonem. Jest ciepła woda w łazience i siedzenie obite ciemnowiśniowym pluszem. Drzemkę przerywa im co chwilę czerwona czapka przechodzącego konduktora na zmianę z wpatrzonymi w nich przekrwionymi oczami współpasażera – właściciela sieci sklepów mięsnych z Istambułu.”

Fragment książki autora „Dwóch morderców w podróży” Wyd. Republika 2009

751 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.