ROZPOCZĘŁY SIĘ 33. GORZOWSKIE SPOTKANIA TEATRALNE

ter

Spektaklem „Żona potrzebna od zaraz” wg Edwarda Taylora, w reżyserii Zdzisława Derebeckiego w wykonaniu gorzowskich aktorów rozpoczęły się 33. Gorzowskie Spotkania Teatralne.

Zabawne dialogi, humor sytuacyjny, świetna gra artystów, tempo akcji powodujące stwierdzenia: co to już koniec? A do tego niekłamane salwy śmiechu i burze oklasków w trakcie spektaklu, a na zakończenie jeszcze mocniejsze i dłuższe, świadczą, że Spotkania dobrze się zaczęły.

Słownictwo iście teatralne, tematyka jak na farsę przystało. Żywiołowa reakcja widzów jest najlepszą odpowiedzią na pytanie, czy się spektakl podobał. Tę farsę trzeba obejrzeć. W tym przypadku nie ma ograniczeń wiekowych. Gorąco polecam wszystkim tym, którzy w tej szarej, jesiennej rzeczywistości pragną szczerze się ubawić.

Na dzisiejszej premierze byli i tacy widzowie, którzy dwa razy obejrzeli próby spektaklu a dziś po raz trzeci przyszli na tę samą sztukę, bo wspaniale się bawili.

Wystąpili: Beata Chorążykiewicz, Joanna Ginda, Anna Łaniewska, Joanna Rossa, Jan Mierzyński, Krzysztof Tuchalski. Wszyscy aktorzy byli doskonali, ale najwięcej śmiechu dostarczyła rola Anny Łaniewskiej, która występowała jako Etna.

Przekładu dokonała: Elżbieta Woźniak, scenografia: Wojciech Stefaniak, kostiumy: Natalia Kołodziej, opracowanie muzyczne: Adrian Adamowicz, asystent reżysera: Joanna Rossa.

„Cóż gorszego od posiadania żony może spotkać mężczyznę? Chyba tylko brak małżonki. Zwłaszcza, że jej posiadanie stanowi warunek osiągnięcia prestiżowego awansu zawodowego, a szef osobiście pragnie ją poznać, na przykład podczas kolacji w naszym domu. Zatem… żona potrzebna od zaraz !!!
Sztuka Edwarda Taylora pokazuje, że od posiadania żony lub jej braku, mężczyznę może spotkać jeszcze coś dużo gorszego – posiadanie kilku żon… I to nie do końca swoich. Do tego jednocześnie i w tym samym miejscu. Ba, wręcz przy jednym stole – naprzeciwko szefa i jego żony, którzy są bardzo konserwatywnym małżeństwem.
„Żona potrzebna od zaraz“ w reż. Zdzisława Derebeckiego to doskonała, inteligentna komedia, pełna błyskotliwego humoru słownego i sytuacyjnego. To gwarancja znakomitej zabawy, śmiechu oraz odrobiny ironii i uszczypliwości pod adresem każdego z nas” – tak opisuje sztukę  http://www.teatr-gorzow.pl/?p=2807

Do 19 listopada pokazanych zostanie jeszcze siedem przedstawień z udziałem znakomitych artystów m.in.: Krystyny Jandy, Jerzego Radziwiłłowicza, Jana Peszka, Joanny Żółkowskiej, Magdaleny Zawadzkiej, Katarzyny Figury. W Gorzowie wystąpią teatry z Warszawy, Krakowa, Zielonej Góry i Legnicy.

 

744 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.