KOLĘDOWANIE U DEPTÓW

KOLĘDA u DeptyU DeptyDepta1KOLĘDOWANIEUNIEJOWSKI1

Raz w roku w szkole tańca Fan Dance Anny i Grzegorza Deptów w Gorzowie Wielkopolskim, zamiast tańców, rozbrzmiewają śpiewy. Najpiękniejsze polskie kolędy wykonują wszyscy, którzy kochają taniec. Spotkanie kolędowe odbyło się 14 stycznia.

W tym roku atrakcją wieczoru był występ młodzieżowego zespołu Zastępu Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej 230 GDH „Serwale”, który zaprezentował pieśni bożonarodzeniowe na saksofon, fortepian i gitary. Zastępowy Adam Matykiewicz grał na saksofonie, Gabriel Romanów – na klawiszach, Michał Telesiński i Kacper Depta na gitarach klasycznych.

Natomiast chórzysta Andrzej Uniejewski, prywatnie tata Anny Depty, pokazał jak naprawdę powinno się śpiewać kolędy. Śpiewał solo i w duecie z córką a  także z towarzyszeniem tancerzy. Pan Uniejowski występował w wielu gorzowskich zespołach i chórach. Obecnie jest członkiem chóru  „Wrzosy”, działającym przy Miejskim Centrum Kultury w Klubie „Jedynka” przy ul. Chrobrego.

Anna i Grzegorz Deptowie zadbali o to, by wszyscy kolędujący mieli korony na głowach. Tancerze, oprócz tego, że kochają taniec, lubią śpiewać i rozmawiać. Taki właśnie wieczór kolęd jest doskonałym momentem wspólnego radowania, okruchem zadumy, a potem  znowu rozchmurzenia aby móc za Goethem powtórzyć: „Gdzie słyszysz śpiew, tam śmiało wstąp, tam dobre serca mają. Bo ludzie źli, ach, wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają”.

1,146 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.