W MIĘDZYNARODOWYM DNIU TEATRU ZWIEDZAMY GORZOWSKI TEATR

T!T3T4

W Międzynarodowym Dniu Teatru gorzowianie przybywali do  świątyni sztuki od samego rana aby poznać jej tajniki. Pierwsza grupa zwiedzających rozpoczęła wędrówkę o godz. 9.

Na godz. 10 przybyli m.in. uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy, przedszkolaki oraz młodzież szkolna.

Pierwsza niespodzianka czekała na zwiedzających już przed teatrem. Obok wejścia pod gablotami ustawione zostały fotele z czerwonymi obiciami, takie same jakie są na widowni. Niektórzy bardzo chętnie się rozsiedli, tym bardziej, że taką scenerią także zainteresowała się ekipa telewizyjna TVP3 z red. Wojtkiem Kuską na czele.

Ze względu na dużą liczbę osób, utworzone zostały dwie grupy. Jedną z nich oprowadzała po zakątkach teatralnych Magdalena Bożek.

Kamera telewizyjna towarzyszyła podczas zwiedzania, które rozpoczęło się od widowni i dużej sceny. Specjalnie na tę okazję wyłożone zostały wszystkie rekwizyty, które używane są podczas aktualnie prezentowanego spektaklu „Wesele”. Po każdym przedstawieniu rekwizyty są chowane do magazynu, dziś wyjątkowo pozostały na scenie aby każdy mógł poczuć twórczą atmosferę.

Miłośnicy teatru zwrócili uwagę na obrotową scenę, dzięki której scenografia zwinnie się zmienia, zobaczyli miejsce suflera, który nie tylko podpowiada aktorom gdy zapomną jakiegoś słowa ale także uruchamia dzwonki przed rozpoczęciem spektaklu i podczas antraktów. Potem przyszłą pora na zwiedzanie garderoby oraz pracowni: krawieckiej, perukarskiej, malarskiej i magazynów.

Na zakończenie dowiedzieli się o historii ponad stuletniej Sceny Letniej, którą kilka lat temu  z ukrycia wydobył dyr. Jan Tomaszewicz. I dzięki temu gorzowianie mogą latem bezpłatnie oglądać przedstawienia i poznawać aktorów z całej Polski.

Teatr jest coraz piękniejszy, ponieważ ulega nieustannej rewitalizacji. W najbliższych planach jest remont widowni.

Wszystkim pracownikom Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim oraz teatrom w Polsce i na świecie życzymy wspaniałych inwencji twórczych oraz wspaniałych widzów.

811 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.