PAMIĄTKOWA TABLICA GORZOWIANINA NA CMENTARZU OFIAR GÓR

Kukur1KUK

Tablica pamiątkowa śp. Grzegorza Kukurowskiego z KW „Gawra” /Gorzów Wlkp./ oraz jego towarzysza wspinaczki śp. Łukasza Chrzanowskiego – SKTJ Sopot, a także Wojtka Wróża – KW Poznań Elżbiety „Glajzy” Fijałkowskiej – KW Łódź oraz Haliny Krüger-Syrokomskiej – KW Warszawa, zostały odsłonięte 3 czerwca 2017 roku o godzinie 12.00 na symbolicznym cmentarzu ofiar gór pod Osterwą na Słowacji.

/Wg informacji Polskiego Związku Alpinizmu  http://pza.org.pl/news/news-pza/odsloniecie-tablic-pamiatkowych-pod-osterwa /

„Symboliczny cmentarz pod Osterwą to miejsce, w którym zwyczajowo umieszcza się tablice pamiątkowe osób, które zginęły w górach, to taka nasza górska tradycja. Niestety tablic jest tam bardzo wiele, a teraz przybyła jeszcze ta upamiętniająca Grześka. Tablicę ufundowała Gawra wspólnie ze Speleoklubem Sopockim, którego członkiem był Łukasz Chrzanowski. Ja jako członkini klubu bardzo marzę o tym, aby była to ostatnia tablica, jaką przyjdzie nam gdziekolwiek umieszczać” – poinformowała Joanna Cegła z gorzowskiej „Gawry”, której dziękuję także za udostępnienie zdjęć.

Tragedia wydarzyła się podczas próby zdobycia szczytu Shivling.

Grzegorz Kukurowski z gorzowskiego klubu „Speleoklub GAWRA” zmarł w Himalajach 11 października 2016 r. Wraz z Łukaszem Chrzanowskim utknęli na ścianie Shivlingu na wys. 6300 m. Łukasz Chrzanowski zmarł 13 października.

Grzegorz Kukurowski zajmował się wspinaczką od 18 lat. Pełnił funkcję wiceprezesa gorzowskiej  „Gawry”, od wielu lat mieszkał w Poznaniu. Miał 40 lat.

Shivling  to szczyt w Indiach o wys. pow. 6500 m. Polacy utknęli 10 października w ścianie w partiach podszczytowych tzw. drogi czeskiej na wysokości 6300 m.

 

345 total views, 2 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.