PŁONIE GORZOWSKA KATEDRA

KATPOŻPożar

W niedzielę o godz. 12 na błoniach nad Wartą odprawiona zostanie Msza św.

Nadal płonie zabytkowa wieża katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gorzowie Wielkopolskim. Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze o godz. 18.28 od mieszkańca Gorzowa. Natychmiast przystąpili do akcji ratowniczej, ponieważ byli w okolicach świątyni, prowadząc zabezpieczenie obiektów przeznaczonych do obchodów rozpoczynających się dziś Dni Gorzowa.

Do Gorzowa sprowadzane są zastępy strażaków z całego powiatu oraz podnośniki z województwa zachodnio – pomorskiego.

Rzecznik Państwowej Straży Pożarnej kpt. Dariusz Szymura powiedział, że kilka godzin wcześniej w tej okolicy odbywały się zawody strażackie.

Tłumy Gorzowian zmierzające do różnych części miasta z okazji mających się odbywać imprez Dni Gorzowa stoją wokół ciągle dymiącego się obiektu sakralnego. Przed chwilą prezydent Jacek Wójcicki odwołał wszystkie mające się odbyć koncerty.

Rzecznik prasowy PSP poinformował, że w środku katedry znajdują się trzy linie gaśnicze, a strażacy pracują w pełnym zadymieniu i braku całkowitej widoczności. „Tam jest tylko jedna wąska drewniana klatka schodowa. Wejście jest bardzo utrudnione. Działamy przy użyciu kamer termowizyjnych, dzięki nim strażacy widzą, w którym miejscu jest największe źródło pożaru”.

Według jego relacji – cała konstrukcja wieży jest drewniana i strażacy starają się nie dopuścić przedostania się pożaru na konstrukcję dzwonów . „Wiemy, że pożar ma miejsce dokładnie nad dzwonami. Konstrukcja drewniana tej wieży jest zagrożona na tyle, że musimy prowadzić działania ratownicze skierowane na źródło pożaru oraz ochronne właśnie w związku z tą konstrukcją dzwonnicy” –  powiedział rzecznik PSP, twierdząc, że nie wiadomo jeszcze co było przyczyną pożaru, ale trzeba pamiętać, że są tam różnego rodzaju instalacje elektryczne, również instalacja przeciwpożarowa.

 

 

1,327 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.