GORZOWIANIE ZBIERAJĄ ARTYŚCI ZAGRAJĄ NA ODBUDOWĘ KATEDRY

PMZbiór

Zbiórki pieniędzy i koncerty charytatywne na rzecz ratowania po pożarze katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zapowiedział prezydent Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki podczas konferencji prasowej 4 lipca w Urzędzie Miejskim.

„Ten pożar katedry, to wydarzenie, które dotknęło nasze miasto jest dla nas wszystkich ważną lekcją, a lekcję trzeba odrobić” – mówił prezydent Wójcicki na spotkaniu z dziennikarzami, zapewniając, że urzędnicy są już gotowi aby pozyskiwać pieniądze na odbudowę katedry. Prezydent powiedział  że z całej Polski i z zagranicy płyną zapewnienia o chęci wsparcia i pomocy przy ratowaniu obiektu sakralnego.

Natomiast architekt Dariusz Górny, stwierdził, że lada dzień rozmawiać będą lokalni architekci na temat współudziału w projektowaniu. Powiedział także, że zaapelował do ludzi z różnych branż o włączenie się do wspólnej akcji  ratowania.

– Już pojawili się konstruktorzy, bardzo doświadczeni inżynierowie – zapewniał architekt. Będziemy myśleć jak zrobić to w jak najszybszym terminie przy szczególnym zwracaniu uwagi na to, że jest to obiekt zabytkowy więc prace muszą być wykonane przez osoby, które mają doskonałe doświadczenie zawodowe. Na pewno pracochłonne są zadania przygotowawcze, prace zabezpieczające, oceny ekspertyz – podkreślił architekt Górny.

Prezydent Wójcicki powiedział, że również artyści, którzy mieli koncertować  podczas Dni Gorzowa Wielkopolskiego 1 i 2 lipca, a ze względu na pożar katedry nie wystąpili, teraz zagrają nieodpłatnie. Cena biletów wyniesie 25 zł. Dwa charytatywne koncerty ph. „Razem dla katedry” odbędą się 14 i 15 lipca w amfiteatrze, wystąpią Maryla Rodowicz i Zespół „Bajm”. Koncerty dedykowane będą tym, którzy brali udział w akcji ratowania gorzowskiej fary. Zgłaszają się także inne zespoły, które chcą wystąpić charytatywnie. Wpływy z biletów przeznaczone zostaną na odbudowę katedry.

– Wspólnie z ordynariuszem diecezji zielonogórsko – gorzowskiej Tadeuszem Lityńskim podjęliśmy decyzję, że będzie konto uruchomione przez kurię biskupią,  przeznaczone na wsparcie odbudowy – powiedział prezydent Gorzowa, zapewniając, że numer konta będzie rozpowszechniony na internetowych stronach miejskich.

Więcej na: https://ekai.pl/gorzow-wlkp-beda-zbiorki-i-koncerty-charytatywne-na-odbudowe-zniszczonej-przez-pozar-katedry/

1,043 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.