TRWAJĄ STARANIA O POZYSKANIE BYŁEJ HALI SKLEPOWEJ NA TYMCZASOWY OBIEKT SAKRALNY

KATeKonfe

Trwają rozmowy między stroną kościelną a władzami Gorzowa Wielkopolskiego w sprawie przeznaczenia byłej hali sklepowej na tymczasowy obiekt sakralny. Pusty obiekt po byłym domu handlowym mieści się tuż obok katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w której 1 lipca wybuchł pożar niszcząc wieżę kościoła.

Proboszcz katedry ks. dr Zbigniew Kobus w rozmowie z KAI powiedział, że jest to doskonałe miejsce zastępcze, które na pewien czas pełniłoby funkcje świątyni. Jednak wymaga to czasu i cierpliwości. Obiekt od dłuższego czasu jest pustostanem więc wymaga także specjalistycznych ekspertyz związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa wiernym.

Procedury administracyjne mogą potrwać nawet trzy miesiące, dlatego obecnie z parafią katedralną współpracuje parafia o.o kapucynów, czyli tzw. „Biały Kościół”. Najbliższe Msze św. niedzielne sprawowane będą na Placu Katedralnym, jak powiedział ordynariusz diecezji zielonogórsko – gorzowskiej bp Tadeusz Lityński, 5 lipca podczas konferencji prasowej w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim- tego właśnie oczekują wierni.

W najbliższą niedzielę odprawiona zostanie Msza św. przed uratowaną od pożaru katedrą.

„Katedra – to parafia, to tysiące ludzi, którzy pozbawieni są swojej świątyni. W najbliższą  niedzielę odprawiona zostanie Msza św. przed katedrą. Szukamy możliwości zastępczych. Obecnie współpracujemy z parafią o. kapucynów. Jest jednak oczekiwanie wiernych na możliwość prowadzenia modlitw na Placu Katedralnym” – powiedział bp Lityński, zaznaczając, że być może i w kolejne niedziele też gorzowianie będą się tu modlić. Jednak  trzeba czekać na zapewnienie kwestii bezpieczeństwa z zachowaniem wszystkich procedur – zaznaczył bp. Lityński.

Więcej na: https://ekai.pl/gorzow-wlkp-trwaja-starania-o-pozyskanie-bylej-hali-sklepowej-na-tymczasowy-obiekt-sakralny/

953 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.