MIEJSKIE CENTRUM KULTURY ZAPRASZA DO ZWIEDZANIA NOWEJ SIEDZIBY

IMG_1952mck_ulotka_MAPKA_1mck_ulotka_MAPKA_2

W najbliższy weekend można będzie zwiedzać nową siedzibę Miejskiego Centrum Kultury przy ul. Hawelańskiej, o szczegółach poinformowano podczas dzisiejszej konferencji prasowej. 

–  To dla nas bardzo ekscytujący moment, żeby oddać tę nowoczesną, wspaniałą przestrzeń dla mieszkańców – powiedziała Aneta Gnaczyńska, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury.

– Miejskie Centrum Kultury to miejsce otwarte, zapraszamy tu mieszkańców, żeby zobaczyli gdzie tworzone są różne inicjatywy kulturalne, żeby im pokazać jak rodzą się te wydarzenia i jak wygląda niesamowita przestrzeń tego nowego obiektu – powiedział Jacek Dreczka, zastępca dyrektora ds. promocji, informacji  i marketingu .

30 stycznia o godz. 19 zaprezentuje się zespół Audiofeels. Piątkowy koncert będzie pierwszym oficjalnym testem dla nowej sali widowiskowej.

–  Audiofeels to poznański, męski zespól wokalny, który aranżacje polskich i światowych utworów przedstawia za pomocą wyłącznie własnego wokalu, więc jest to nie lada gratka dla tych, którzy znają zespół, ale zwłaszcza dla tych którzy nie znają. Nie ma na scenie instrumentów, są tylko wokale i bardzo ciekawe aranżacje znanych utworów – powiedziała Aleksandra Górecka p.o. kierownika działu organizacji imprez w Miejskim Centrum Kultury.

Bilety na koncert Audiofeels są do nabycia na abilet.pl oraz w kasie Miejskiego Centrum Kultury.

W sobotę 31 stycznia będzie zwiedzanie i otwarta próba generalna Gorzowskiej Orkiestry Dętej. 

Początek zwiedzania o godz. 12. Tego dnia będzie można zobaczyć niedostępne na co dzień przestrzenie Miejskiego Centrum Kultury. Przy wejściu należy pobrać mapę zwiedzania, która  będzie elementem zabawy – zebranie wszystkich pieczątek z wszystkich miejsc pozwoli  na odbiór gadżetów.

W południe Zespół Tańca Ludowego „Gorzowiacy” zatańczy poloneza w holu, na pierwszym piętrze wystąpi chór Cantabile. Następnie występować będą grupy taneczne z Klubu Kultury Zodiak, Chór Wesoła Siódemka i zespół muzyczny Wena. O oprawę muzyczną w czasie zwiedzania zadba DJ.

Zwiedzanie rozpocznie się od pierwszego piętra. Pierwszym punktem będzie Klub Kultury Zodiak, następnie Klub Kultury Jedynka. Obydwie strefy zaproponują odwiedzającym ciekawe warsztaty. Po nich kolejne miejsca: sala teatralnaStrefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności (SOWA), Pracownia Edukacji Kulturalnej i Strefa Promocji. Inkluzywna Pracownia Edukacji Artystycznej. W każdym z tych miejsc przygotowano wiele atrakcji artystycznych i edukacyjnych. 

O godz. 15.00 rozpocznie się próba generalna Gorzowskiej Orkiestry Dętej.

Próba należy do specyficznych czynności, jest to próba mikrofonu, próba akustyczna, dlatego warto przyjść zobaczyć jak pracujemy przygotowując dla Was dzieło, które zaprezentujemy wieczorem – zachęca Anna Wiśniewska, kapelmistrz Gorzowskiej Orkiestry Dętej.

Kulminacją sobotnich wydarzeń będzie o  godz. 19 koncert karnawałowy w wykonaniu Gorzowskiej Orkiestry Dętej. Orkiestra zaprezentuje się także 1 lutego o godz. 18.

wg MCK Gorzów

Fot. Bartłomiej Nowosielski

138 total views, 2 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.