GORZOWSKIE SPOTKANIA TEATRALNE Z ZAMACHOWSKIM W ROLI SZWEJKA

ZAM

Czwarty dzień – Gorzowskich Spotkań Teatralnych. Tym razem wystąpił Och-Teatr z Warszawy ze spektaklem ” Dobry Wojak Szwejk Idzie na Wojnę”. W roli głównej Zbigniew Zamachowski, wystąpili również Milena Suszyńska, Marcin Bubółka, Krzysztof Dracz, Mirosław Kropielnicki, Henryk Simon, Michał Zieliński.

Kto nie zna dobrego wojaka Szwejka, warto by go poznał, właśnie w wykonaniu Zbigniewa Zamachowskiego.

Nie licząc krzesła, spektakl bez scenografii. Broni się sam, a właściwie bronić się nie musi w takiej obsadzie aktorskiej.

Jak zwykle po przedstawieniu odbyło się spotkanie z artystami w Art Cafe i okazało się, że nie tylko publiczność jest zadowolona ale usatysfakcjonowani są aktorzy. Na tradycję spotkań w gorzowskim teatrze zwrócił uwagę Zbigniew Zamachowski, twierdząc, że tylko tutaj są spotkania z widzami po spektaklu. – Najczęściej jest tak, że schodzimy ze sceny i jedziemy bezpośrednio do hotelu, a tu  jeszcze takie miłe chwile nas spotykają, powiedział aktor, który w gorzowskim teatrze występował wielokrotnie, w amfiteatrze prowadził Festiwal Cygański, a kiedyś w Gorzowie mieszkała jego rodzina, więc miasto jest mu bardzo bliskie.

Spotkanie prowadziła Hanna Kaup. Na jej pytania aktorzy odpowiadali odsłaniając parę teatralnych tajemnic dotyczących m.in nauki tekstu czy procesu zmieniającego się w czasie – teatru. Jeden z aktorów powiedział, że skoro człowiek się zmienia to i teatr się musi zmieniać, dostosowywać do nowych technologii. I to się dzieje i nie oznacza, że jest w tym coś złego.

Ze strony: http://www.teatr-gorzow.pl
Jarosław Hašek
przekład: Paweł Hulka-Laskowski
adaptacja i reżyseria: Andrzej Domalik
scenografia i kostiumy: Jagna Janicka
światło: Katarzyna Łuszczyk
muzyka: Mateusz Dębski
ruch sceniczny: Leszek Bzdyl
asystent scenografa i kostiumologa: Małgorzata Domańska

producent wykonawczy i asystent reżysera: Alicja Przerazińska

Jednostka i wielka historia. Wojna i jednostkowy los kogoś, kto nie jest w stanie pojąć, w czym uczestniczy. Właśnie zamordowano arcyksięcia Ferdynanda, porządek świata ulega zmianie. A Szwejk? Szwejk jest po prostu sobą. Trafia do wojska i gorliwie wypełnia swoje obowiązki, co w połączeniu z jego poczciwością doprowadza do wielu przezabawnych sytuacji. Ale może w jego „głupocie” jest metoda?

To jedna z najsłynniejszych opowieści świata. Od jej wydania minęło już prawie całe stulecie, a popularność niezbyt dobrego żołnierza nie słabnie. Jego absurdalne losy przetłumaczono dotąd na 57 języków, doczekały się licznych ekranizacji i adaptacji.

495 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.