GORZOWSKIE SPOTKANIA TEATRALNE: PIOTR FRONCZEWSKI I KATARZYNA UCHERSKA

FRON

Piąty spektakl Gorzowskich Spotkań Teatralnych zgromadził chyba najwięcej publiczności. Były dostawki.

Scena Spektrum z Warszawy zaprezentowała „Edukację Rity” Willy Russella, a wystąpili  Katarzyna Ucherska i Piotr Fronczewski, z muzycznym towarzyszeniem na trąbce Szczepana Pospieszalskiego.

Teatr powinien edukować i bawić, a ten występ aktorski także uszczęśliwiał. Gorzowscy widzowie nie kryli zachwytu i radości. Piotra Fronczewskiego widzowie uwielbiają, a młodą aktorkę Katarzynę Ucherską właśnie pokochali. Jednak, nie tylko o szczęście widza należy zabiegać, Szczęśliwy także powinien być aktor. I to się tu dzieje.

W subtelnych scenach pozbawionych celowo erotyzmu, co podkreślił w rozmowie Piotr Fronczewski, rodzi się zupełnie inna wartość, którą widz na pewno dostrzega. Tu rodzi się także poczucie wolności, które ofiarowuje grający rolę profesora – Piotr Fronczewski swojej scenicznej postaci  – Ricie. Ta wolność daje bohaterce poczucie szczęścia. Ale…..  , ponieważ całkowitej wolności nie ma, bo zawsze od czegoś zależy, rodzi się refleksja, że można ją osiągnąć tylko wtedy gdy współgra z sumieniem.

Wiele pięknych słów powiedział Piotr Fronczewski na temat narodzin tego spektaklu oraz gry, towarzyszącej mu młodej aktorki Katarzyny Ucherskiej.

– Aktor jest twórcą. To nie jest odtwórca, każdy bohater zagrany przez innego aktora jest innym bohaterem – wyjaśniał Piotr Fronczewski, odpowiadając na pytanie o utożsamianie się z granymi postaciami, zadane przez Hannę Kaup – prowadzącą spotkanie w Art Cafe. Aktor zwrócił także uwagę na walor muzyczny w sztuce, osiągnięty przez zastosowanie trąbki, na której grał Szczepan Pospieszalski. Okazało się, że jest to całość wspólna spektaklu – powiedział. Pochwalił także publiczność, wrażliwą na żart i żywo reagującą – to bardzo pomaga aktorowi  – zauważył Piotr Fronczewski.

Katarzyna Ucherska przyznała, że aktorką pragnęła zostać od najmłodszych lat. Pochodzi z Nowego Sącza, a do Warszawy pojechała po raz pierwszy gdy miała zdawać egzaminy na studia. Czuje się zaszczycona, że może grać u boku Piotra Fronczewskiego. A po za tym miała możliwość wystąpienia przed widzami w Ameryce, o czym kiedyś marzyła.

 

Ze strony: http://www.teatr-gorzow.pl:

producent spektaklu: MJM Music PL/SCENA SPEKTRUM

przekład: Karol Jakubowicz

reżyseria: Andrzej Strzelecki

scenografia: Tatiana Kwiatkowska

„Edukacja Rity” to historia spotkania dwojga ludzi, których pozornie dzieli wszystko.

Ona – młoda fryzjerka z niezamożnej rodziny marzy o wyrwaniu się do lepszego świata i dlatego zostaje studentką uniwersytetu otwartego. Tam trafia na Niego  – nadużywającego alkoholu, doświadczonego profesora literatury. Ona to wulkan energii, entuzjazmu i młodzieńczej otwartości. On – niespełniony poeta, zamknięty w sobie, zgorzkniały i zrezygnowany .

Wkrótce okaże się, że ta przypadkowa znajomość nieoczekiwanie zmieni ich oboje…

 

543 total views, 2 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.