GORZOWSCY MUZYCY KONCERTOWALI DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH W PRZYSZPITALNEJ KAPLICY

IMG_20171213_104455 (Copy)IMG_20171213_100509 (Copy)

Koncert kolęd i pastorałek przygotowali nauczyciele i uczniowie Szkoły Muzycznej I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Gorzowie Wielkopolskim. Artyści wystąpili 13 grudnia w kaplicy przyszpitalnej, którą na co dzień opiekują się uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Fundacji „Złota Jesień”. Na koncert zaproszeni zostali także pacjenci oddziałów psychiatrycznych oraz mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej, które także znajdują się na terenie Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego.

Po koncercie w kaplicy, wykonawcy udali się na zamknięty oddział Psychiatrii Sądowej o Wzmocnionym Zabezpieczeniu. Na prośbę osadzonych wspólnie odśpiewano „Wśród nocnej ciszy. „Była to bardzo wzruszająca wizyta. Osadzeni oczekiwali takiego spotkania, przygotowali własnoręcznie wykonane świąteczne stroiki w darze dla szkoły” – powiedziała Irena Boruszczak – Hubiak, współinicjatorka koncertów dla osób przebywających w szpitalach i placówkach  pomocowych.

Pomysł spotykania się z ludźmi potrzebującymi wsparcia, poddał mąż pani Ireny, ks. Dariusz Hubiak proboszcz greckokatolickiej parafii św. Jozafata w Gorzowie Wlkp. i pełni m.in. funkcję kapelana na oddziale psychiatrii sądowej.

Wśród pedagogów szkoły muzycznej była wicedyrektor Anetta Rajewska – skrzypce, śpiewaczka Beata Gramza, na instrumencie klawiszowym grała Irena Hubiak, na flecie Barbara Choryd. O akustykę zadbał Jan Mariusz Nowaczyński.

Na rozpoczęcie koncertu wszystkich słuchaczy powitał ks. Dariusz Hubiak, natomiast Irena Hubiak przedstawiła historię niemieckich, francuskich i angielskich kolęd, które śpiewane były w wersji polskiej. 

Niektóre utwory śpiewali uczestnicy z towarzyszeniem artystów, którzy wykorzystali do występu m.in. kościelne dzwoneczki.

Uczniowie grali na trąbce, skrzypcach, klawiszach, flecie i klarnecie. Męska publiczność zachwycona była grą akordeonistów Bartosza Sumińskiego i Mikołaja Jaworskiego.

O koncercie także można przeczytać: https://ekai.pl/gorzow-wlkp-koncert-w-przyszpitalnej-kaplicy/

oraz http://www.pfron.org.pl/komunikaty-z-regionu/szczegoly-komunikatu/news/gorzow-wlkp-uczniowie-i-pedagodzy-koncertowali-dla-niepelnosprawnych/

578 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.