MODLITWY PSZCZELARZY

Pszpszczelarze 025pszczelarze 028pszczelarze 037

Foto Grzegorz Milewski

Bp senior diecezji zielonogórsko – gorzowskiej Adam Dyczkowski modlił się w intencji pszczelarzy 10. grudnia w parafii p.w. Pierwszych Męczenników Polski przy ul. bp. Wilhelma Pluty w Gorzowie Wielkopolskim. W tym miejscu w 1997 r. z lubuszanami spotkał się Jan Paweł II.

Od tamtej pory, po wizycie Papieża Polaka pszczelarze modlą się każdego roku w okolicach dnia ich patrona – św. Ambrożego, właśnie w tej parafii. Liturgiczny obchód ku czci św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, przypada 7. grudnia.

Całą homilię bp Dyczkowski poświęcił pamięci Jana Pawła II, przypominając jego sylwetkę od najmłodszych lat, cytując niektóre zdania wypowiedziane do wiernych tej ziemi, m.in. to, że są niezwykle entuzjastyczni, czy przytaczając momenty bezpośrednich swoich spotkań z papieżem.

Po Mszy św. odbyła się agapa przygotowana przez miłośników pszczół. Bp  senior, który prawie każdego roku się z nimi spotyka,  podziękował za opiekę nad miododajnymi owadami, które wymagają dużego poświęcenia, ponieważ coraz bardziej narażone są na choroby.

Bernard Szymanik, prezes koła pszczelarzy w Gorzowie Wlkp. , powiedział w rozmowie z KAI, że największym problemem jest warroza czyli choroba pasożytnicza, która gnębi owady od wielu lat, jednak z każdym rokiem pasożyty uodparniają się na stosowane leki.

Więcej w KAI   https://ekai.pl/gorzow-wlkp-modlitwa-bp-senior-adam-dyczkowski-modlil-sie-w-intencji-pszczelarzy/

455 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.