NABOŻEŃSTWO EKUMENICZNE ROZPOCZĘŁO TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN

EkLeszczyMO5

Wieczornym nabożeństwem ekumenicznym 18 stycznia, w kaplicy katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gorzowie Wielkopolskim rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Duchowni pięciu Kościołów modlili się o więź miłości i jedności. Homilię wygłosił ks. Dariusz Chudzik z Kościoła chrześcijan baptystów.

Tegoroczny tydzień ekumeniczny jest obchodzony pod hasłem „Prawica Twoja wsławiła się mocą”.
W nabożeństwie uczestniczyli m.in. ks. dr Zbigniew Kobus – proboszcz katedry WNMP, bp Mirosław Wola z Kościoła ewangelicko – augsburskiego, ks. Jarosław Szmajda z parafii prawosławnej, ks. Dariusz Hubiak z Kościoła grecko – katolickiego oraz ks. Tadeusz Kuźmicki – diecezjalny referent ekumeniczny, który na dzisiejsze nabożeństwo przygotował teksty modlitewne.

Prof. Paweł Leszczyński przewodniczący Rady Ekumenicznej, prorektor Akademii Gorzowskiej im. Jakuba z Paradyża – przypomniał, że każdego roku inne państwo przygotowuje teksty liturgiczne z okazji Tygodnia Modlitw. W tym roku jest to obszar Karaibów, a w materiałach są omawiane istotne sytuacje ekumeniczne, kwestie związane z ubóstwem czy prześladowaniami chrześcijan.

Więcej na:  https://ekai.pl/gorzow-wlkp-nabozenstwo-ekumeniczne-rozpoczelo-tydzien-modlitw-o-jednosc-chrzescijan/

391 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.