MSZA św. PRYMICYJNA Bp. LITYŃSKIEGO I JUBILEUSZ ZTL „MALI GORZOWIACY”

Msza św. prymicyjna bp. Tadeusza Lityńskiego oraz uroczysta inauguracja obchodów jubileuszu 35. rocznicy istnienia Zespołu Tańca Ludowego „Mali Gorzowiacy” odbyły się wieczorem w parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski.

Bp. Tadeusz Lityński został mianowany biskupem zielonogórsko-gorzowskim 23 listopada 2015 r., przez papieża Franciszka. Ingres odbył się 5 stycznia w gorzowskiej katedrze.

W uroczystej Mszy św. uczestniczyli m.in. wojewoda lubuski Władysław Dajczak, prezydent miasta Jacek Wójcicki, wice prezydent Janusz Dreczka, poseł Krystyna Sibińska, radni miejscy i licznie przybyli wierni.
Bp Lityński w Męczennikach1ZTL Mali Gorzow1ZTL Mali GorzowiaZTL Krystyna Zienkiewicz

Zespół Tańca Ludowego „Mali Gorzowiacy”, rozpoczął obchody jubileuszu koncertami kolęd w gorzowskich kościołach: św. Maksymiliana Marii Kolbego i Chrystusa Króla. Natomiast w parafii Pierwszych Męczenników Polski w intencji członków zespołu modlił się nowy ordynariusz diecezji – bp Lityński, który przypomniał, że gdy był proboszczem parafii Chrystusa Króla już wtedy zmagał się z ministrantami należącymi do zespołu, których musiał zwalniać z posługiwania, ponieważ akurat mieli próby lub koncerty. Biskup, zaznaczył jednak, że dziś nie ma o to pretensji do kierownictwa zespołu, który od początku prowadzą Maria i Krzysztof Szupilukowie, umożliwiając młodym ludziom poznawanie polskich tradycji i folkloru oraz bycie ambasadorami Polski w świecie.

„Jesteśmy w świątyni, w której czujemy obecność św. Jana Pawła II i jego słowa: „ nie możecie tracić niczego ze swej dumy materialnej i duchowej, które broniły pokolenia naszych przodków” – przypomniał słowa papieża Polaka, Krzysztof Szupiluk.

ZTL działa w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Teatralnej pod kierunkiem Marii i Krzysztofa Szupiluków, Jadwigi Sokulskiej i Beaty Byczkiewicz.
W programie obchodów zaplanowano koncerty jubileuszowe. Odbędą się one 4 czerwca w Filharmonii Gorzowskiej.

2,387 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.