POLSKO-NIEMIECKIE FORUM GINEKOLOGICZNE W GORZOWSKIM SZPITALU

DSCN8630

– Kobiet które zgłaszają problemy z wysiłkowym nietrzymaniem moczu czy zaburzeniami statyki narządu rodnego jest coraz więcej, bo społeczeństwo się starzeje, a kobiety nie boją się mówić o swoich dolegliwościach. Dzięki tego typu zabiegom możemy znacznie poprawić komfort ich życia – wyjaśniał prof. Tomasz Rechberger, podczas Polsko-Niemieckiego  Forum Ginekologicznego w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o, które zainaugurowano 9 lutego.

Agnieszka Wiśniewska – rzecznik prasowy szpitala poinformowała m.in, że odbyły się już pierwsze szkolenia. Technice wykonywania zabiegów z zakresu uroginekologii wykonywanych przez prof. Tomasza Rechbergera kierownika Kliniki Ginekologii Operacyjnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie przyglądali się nie tylko medycy z gorzowskiego szpitala, ale także z lecznic m.in. w Sulęcinie i Międzychodzie.

W ciągu najbliższych miesięcy do szpitali w Gorzowie i Strausbergu trafią m.in., wideokolposkopy, morcelatory, stoły operacyjne i aparaty USG, laparoskopy, histeroskopy. Uda się też wyremontować sale operacyjne, z których korzystają ginekolodzy.

Pierwsze operacje przeprowadzone w ramach projektu w gorzowskim szpitalu przeprowadził prof. Tomasz Rechberger z Kliniki Ginekologii Operacyjnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

– Z tego projektu skorzystają też pacjentki po drugiej stronie Odry. ……. Nie trzeba pokonywać dziesiątków kilometrów, wystarczy dobre łącze internetowe i kamery, które dają możliwość uczestniczenia w operacjach w dowolnym miejscu – mówił m.in prof. Janusz Bartnicki, ordynator Oddziału Ginekologicznego szpitala w Strausbergu.

Polsko-Niemieckie Forum Ginekologiczne to projekt realizowany przez gorzowski szpital wspólnie z jego niemieckim partnerem Krankenhaus Märkisch-Oderland w Strausbergu dzięki finansowemu wsparciu Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia – Polska 2014-2020. W ramach projektu lekarzy, pielęgniarki i kadrę zarządzającą obiema lecznicami czekają wyjazdy studyjne, szkolenia i udział w konferencjach szkoleniowych. Wartość projektu to 1,2 mln euro. Ponad połowa tej kwoty (640 830 euro) trafi do gorzowskiej lecznicy.

 

328 total views, 3 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.