BP SOCHA DO CHORYCH: O SILE I ZDROWIU DECYDUJE MOC DUCHA

DSC07836DSC07838

Foto Grzegorz Milewski


– O tym, czy jesteśmy silni i zdrowi decyduje moc ducha – powiedział bp senior diecezji zielonogórsko – gorzowskiej Paweł Socha w czasie Mszy św. z okazji 26.  Światowego Dnia Chorego w parafii p.w. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wielkopolskim. W czasie Eucharystii kapłani udzielili wiernym namaszczenia chorych.

Bp Socha mówił w kazaniu, powołując się na słowa Jana Pawła II, że można być chorym, niepełnosprawnym a być silnym i skutecznym, bo o sile i zdrowiu decyduje moc ducha.

– Dlatego – apelował duszpasterz – módlmy się o to byśmy byli mocni duchem głęboką wiarą w Chrystusa, byśmy zaufali bez reszty i nie bali się choroby czy starości, bo w Chrystusie one nabierają zbawczego sensu i niosą wiele mocy. – Troszczcie się o swoich członków rodzin dziadków, pradziadków i chorych, a przede wszystkim dawajcie dużo serca – powiedział biskup, który dziś był bardzo przeziębiony.

Hierarcha przewodniczył Mszy św. w parafii, na terenie której w 1997 r. papież Polak spotkał się z lubuszanami, wtedy nie było tu jeszcze tego kościoła. Dziś w ołtarzu widnieje wielki obraz z wizerunkiem św. Jana Pawła II.

283 total views, 3 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.