„MIT EUROPY” – WYSTAWA W SPICHLERZU

Wernisaż poplenerowy odbędzie się 5 lutego 2016 r. o godz. 17.00
w Spichlerzu przy ulicy Fabrycznej 1-3 w Gorzowie Wielkopolskim
MIT EUROPY
Dwunastu artystów z Niemiec, Belgii i Polski przyjęło zaproszenie zamku w Beeskow, Wspólnoty Niemieckojęzycznej w Belgii oraz Muzeum Lubuskiego w Gorzowie Wielkopolskim do wzięcia udziału w Otwartym Plenerze Artystycznym „Mit Europy”. Pracownie artystyczne oraz sielankowy dziedziniec zamku w Beeskow stanowiły inspirujące kulisy oraz stworzyły z jednej strony okazję do wykreowania swobodnej przestrzeni do pracy z dala od własnego atelier i codziennych spraw, a z drugiej strony także okazję do pracy z innymi artystami, gromadzenia inspiracji do pracy twórczej i wspólnych rozmów.
Od 25 lat region Odra-Szprewa łączy partnerstwo ze Wspólnotą Niemieckojęzyczną w Belgii. Z okazji tego jubileuszu Peter Augenbroe, Michał Bajsarowicz, Willi Filz, Józef Kodź, Stefanie Krings, Eric Legrain, Zbigniew Olchowik, Wojciech Plust, Matthias Steier, Rostyslav Voronko, Hans-Georg Wagner i Ulla Walter podczas dwutygodniowego pleneru artystycznego w zamku Beeskow zajmowali się „mitem Europy”. Artyści reprezentujący różne dziedziny sztuki mogli sami zadecydować, w jaki sposób zrealizować temat i na jakich treściach się skupić. Celem i ambicją pleneru było przyczynienie się przy użyciu środków, jakie oferują sztuki piękne, do tworzenia tożsamości europejskiej, która pozwala odnaleźć wspólnotę między „starą” a „nową” Europą z dala od biurokracji i narodowości utożsamianej z przynależnością państwową.
„Mit Europy” oferował wyjątkowo bogaty potencjał treści, sięgający od europejskiego świata obrazów starożytnej Grecji, poprzez wojny religijne, okres oświecenia, aż po nowoczesną Europę z jej społecznymi, ekonomicznymi i socjalnymi utopiami oraz bardzo aktualnym tematem wolności. Całą panoramę obrazów i historii, które miały być dla artystów jedynie inspiracją. W ten sposób powstał szereg prac, od miedziorytu, malarstwa i kolaży aż po rzeźby, które są tak różnorodne, jak źródła inspiracji i opracowane zakresy tematyczne. Wybór wszechstronnych i zróżnicowanych dzieł będących efektem tego spotkania prezentowany jest w ramach wystawy zarówno w Eupen (Belgia), Gorzowie Wielkopolskim (Polska), jak i w Beeskow (Niemcy).

1,463 total views, 2 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.