„PAN TADEUSZ” W GORZOWSKIM TEATRZE – PREMIERA

 T55TE55
Premiera „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza odbyła się 4 listopada 2018 r. Ten spektakl zainauguruje 10 listopada XXXV Gorzowskie Spotkania Teatralne. Jak zwykle po spektaklu, miłośnicy sztuki dzielili się swoimi wrażeniami, częstując się przy tym gastronomicznymi specjałami. Wiele osób wskazywało, że mają swoje przemyślenia i niekoniecznie chcą je głośno wyrażać. – Jest to sztuka refleksyjna i dopiero po pewnym czasie nasuwać się mogą wnioski – zauważył jeden z widzów, dodając, że połączenie ostatniego zajazdu na Litwie z czasem obecnym, daje większą możliwość klarownego spojrzenia na państwo i jego mieszkańców.
Trzeba obejrzeć to przedstawienie. Dzieło Adama Mickiewicza jest w dziejach naszego narodu zawsze aktualne. Warto przyjrzeć się z boku na nasz patriotyzm, pojmowanie historii czy rozumienie sądów. Polecam młodym i starszym.
– Sceniczna próba adaptacji wybranych wątków narodowej epopei jest współczesną opowieścią o nas samych. Tekst Adama Mickiewicza w naszej teatralnej formie staje się podróżą po wadach, zaletach i przywarach narodowych w silnie podzielonej, wręcz spolaryzowanej Polsce. To nie spektakl – muzeum, ani rekonstrukcja nieistniejącego świata, a podjęcie dyskusji o nas współczesnych na wskroś klasycznym tekstem, który każdy zna. To także spektakl o zagarnianiu dóbr narodowych, bezustannym przepisywaniu i rewidowaniu historii w zależności od aktualnych opcji politycznych. „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza zna każdy Polak… Czy aby na pewno? – napisane jest w folderze promującym spektakl.
Adaptacja i reżyseria: Rafał Matusz
scenografia: Aleksandra Szempruch
występują: Michał Anioł, Bartosz Bandura, Marta Karmowska, Teresa Gałła, Joanna Ginda, Bogumiła Jędrzejczyk, Mikołaj Kwiatkowski, Przemysław Kapsa, Anna Łaniewska, Jan Mierzyński, Edyta Milczarek, Karolina Miłkowska- Prorok, Artur Nełkowski, Kamila Pietrzak-Polakiewicz, Bożena Pomykała – Kukorowska, Joanna Rossa, Krzysztof Tuchalski, Darian Wiesner, Cezary Żołyński
 
Czas trwania: 90 min.
 

 

373 total views, 2 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.