GORZOWSKA NOC POETÓW

Czesław55Łucja55FERDYWoka55

O Bogu, ojczyźnie i grzybach, o miłości, sercu rozdartym, gorącym i chłodnym. O dzieciach, pierogach i psie, mówili twórcy podczas wieczoru z poezją, zwanym Nocą Poetów, która zainaugurowała XXXVI Interdyscyplinarne Warsztaty Artystyczne w Gorzowie Wielkopolskim. Było zatem poważnie, nostalgicznie ale również wesoło i z humorem. Całość prowadził Czesław Ganda – prezes RSTK i szef Uniwersytetu III Wieku.

Do grodu nad Wartą przybyli twórcy m.in. z Warszawy, Krakowa, Wrocławia oraz Berlina.

Uroczystość odbyła się 8 listopada w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zb. Herberta. Poetyckie warsztaty ubogacił muzycznie występ Chóru „Uniwerek” pod kierunkiem Szczepana Kaszyńskiego, który do rozśpiewania zachęcał publiczność, co doskonale się  udawało.

Wystąpiły młode wschodzące wokalistki oraz znana gorzowianom Marzena Szumlańska Śron. Imprezą towarzyszącą była wystawa malarska członków Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury.

W ramach warsztatów, które odbywać się będą od 8 do 12 listopada zaplanowano m.in lekcje poetyckie w szkołach, koncerty, wystawy i spotkania.

Szczegółowy program warsztatów można znaleźć tu: http://utw-gorzow.pl/wydarzenia/warsztaty-artystyczne-2018/

417 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.