DYRYGENTKA CHÓRU „CANTABILE” W ŚDS

Z Jadwigą Kos1Kos Jadwiga 0081Kos Jadwiga 0051

Jadwiga Kos, założycielka i dyrygentka Chóru „Cantabile” podczas wizyty w Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Armii Polskiej, opowiadała o początkach powstawania zespołu, narodzinach nazwy, która wywodzi się od włoskiego terminu cantabile – czyli śpiewnie. Wyjaśniła, że wszystkie nazwy muzyczne mają rodowód włoski. Uczestnicy spotkania miło zaskoczyli gościa znajomością muzycznych terminów np. allegro, largo czy vivace.
Dyrygentka mówiła o koncertach, zagranicznych wyjazdach, udziałach w festiwalach ale także o trudnej systematycznej pracy, polegającej na ćwiczeniach i rozśpiewaniu. Wyjaśniła, że chórzyści muszą znać nuty i ich wartości. Aby móc śpiewać w zespole, trzeba przejść odpowiednie przesłuchanie.
Artystka pokazała kronikę chóru, foldery, zaprezentowała muzykę chóralną, a na zakończenie podarowała wszystkim uczestnikom płyty z utworami sakralnymi, których wykonawcami są śpiewacy największego w Gorzowie Wlkp. Chóru „Cantabile”. W związku z trwającym okresem Wielkiego Postu, zaprosiła słuchaczy na najbliższe spotkanie w gorzowskiej katedrze, tam 4 marca o godz. 17, chór wykona „Drogę Krzyżową”.

2,242 total views, 2 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.