Z ANNĄ SZYMANEK O MALARSTWIE

Szymanek Anna 0031Szymanek Anna 0081Obraz Hani1

O początkach pracy twórczej Anny Szymanek, która najpierw zajmowała się ceramiką a potem malarstwem rozmawialiśmy w Środowiskowym Domu Samopomocy oglądając jej prace w folderach wydanych z okazji wystaw i plenerów.

Artystka wyznała, że jest szczęśliwa, ponieważ kocha swoją pracę. Zawsze lubiła tworzyć, to co pokazuje w swoich pracach jest odzwierciedleniem jej duszy. Twierdzi, że człowiek życzliwy innym, kochający swój zawód i nie podążający za dobrami materialnymi jest zawsze młody nie tylko duchem ale także ciałem.

Słuchacze interesowali się jej twórczością i podziwiali artystyczne dzieła prezentowane w publikacjach. Prace Anny Szymanek widzieli wcześniej w Muzeum w „Spichlerzu”, tam znajdują się wytwory ceramiczne, które twórczyni przekazała placówce kultury w darze dla społeczeństwa. O Annie Szymanek słyszeli wcześniej przy okazji zwiedzania Galerii, „Pod Pocztowa Trąbką”, której artystka jest współautorką i od lat jej komisarzem. Galeria znajduje się na Poczcie Głównej przy ul. Jagiellończyka w Gorzowie Wielkopolskim.

Hania Krupa, której prace zdobią ośrodek przy ul. Armii Polskiej 38, zainspirowana spotkaniem z artystką i opinią profesjonalistki na temat jej malarstwa, zdecydowała się pokazać swoje prace na wystawie. Wernisaż Hanny Krupy, z udziałem Anny Szymanek odbędzie się 4 kwietnia o godz. 16.30 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta.

Dziękujemy Annie Szymanek za twórczą atmosferę, za podarowane publikacje i foldery, a także za zaproszenie na dużą wystawę, która odbędzie się w maju przyszłego roku. O szczegółach będziemy informować.

Radio Zachód o ŚDS:  http://www.zachod.pl/radio-zachod/serwis-informacyjny/kultura/spotkania-z-kultura-w-srodowiskowym-domu-samopomocy/

2,440 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.