OBCHODY ŚWIĘTA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W SANKTUARIUM W MYŚLIBORZU

M55MYS5MYSLIBMYŚ

Do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu przybyły osoby indywidualne oraz grupy wspólnotowe  już w przeddzień uroczystości. W dniu święta dotarli m.in.: czterdziestoosobowa grupa pielgrzymów ze Szczecina z ks. Kamilem Spolankiewiczem z parafii pw. św. Krzyża oraz Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy także ze Szczecina oraz grupa pielgrzymów z Dębna Lubuskiego.  Przybyło również wielu wiernych z diecezji zielonogórsko – gorzowskiej.

Podczas nabożeństw homilie głosił ks. prof. Janusz Bujak. Duszpasterz mówił o wizjach s. Faustyny, o powstawaniu obrazu „Jezu ufam Tobie”, przypominał słowa bł. Michała Sopoćki, który był w tym kościele i spostrzegł w ścianie ołtarzowej okno z uszkodzonym witrażem, przedstawiającym konanie Pana Jezusa na krzyżu i który powiedział: „ Przyglądałem się z radością i zdumieniem, albowiem siostra Faustyna mówiła mi o takim kościółku i witrażu, przy którym będzie siedziba pierwszego domu nowego zgromadzenia.”

Ks. prof. podkreślał, że osoba miła Bogu staje się mężna, tak jak nieśmiała s. Faustyna stawała się odważna. Zawierzając Jezusowi nie lękała się. – Ale praktyka Bożego Miłosierdzia to nie tylko Koronka, modlitwa czy relacja do Boga, to relacja do drugiego człowieka – zaznaczył kapłan zwracając uwagę, że Kościół uczy nas, że mamy uczynki miłosierdzia co do duszy i do ciała.

Duszpasterz przypomniał nauki ks. Sopoćki, który zaleca m.in. cierpliwe znoszenie krzywd i przebaczenie. – Ten kto dostaje przebaczenie od Boga jest zaproszony aby nie szukać zemsty. Trzeba przebaczać na wzór Chrystusa, który nam przebacza. S. Faustyna często modliła się o to, by Chrystus ją uczynił miłosierną aby umiała dostrzec piękno w drugim człowieku – mówił kapłan wspominając także Jana Pawła II, który przebaczył swojemu niedoszłemu zabójcy.

Po Eucharystii przygotowano ciepłe dania i desery. O godz. 15.30 odprawiona została  Koronka do Miłosierdzia Bożego, a od godz. 16. modlitwę uwielbienia poprowadził zespół „Nowonarodzeni” z Gorzowa Wielkopolskiego.

Więcej w KAI: https://ekai.pl/ks-prof-bujak-praktyka-bozego-milosierdzia-to-nie-tylko-relacja-do-boga-to-relacja-do-drugiego-czlowieka/

 

431 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.